Skyrius: Tai, ką sunku paaiškinti
Tema: Bermudų trikampis
Bermudų trikampiu vadinamas rajonas vakarinėje Atlanto vandenyno dalyje. Trikampio viršūnės - Bermudų salos, Puerto Riko sala ir Majamis Floridoje. Išgarsėjo šis rajonas tada, kai jame dingo daugybė laivų ir lėktuvų.
Paslaptingi dingimai
Apie paslaptingą trikampį primą kartą sužinota 1840 metais, kai ten buvo rastas prancūzų burlaivis "Rozali". Laive buvo pakeltos burės, jame nebuvo jokių sužalojimų, triumuose - krovinys ir maistas. Bet jame nerasta nei vieno žmogaus.
1872 metais lygiai tokia pat istorija įvyko su brigantina "Marija Celesta". Ji išplaukė iš Niujorko į Gibraltarą su spirito kroviniu ir Azoro salų rajone paslaptingai dingo. Po kelių mėnesių brigantina buvo aptikta atviroje jūroje - taip pat be jokių sugadinimų, su maisto ir vandens atsargomis triumuose, netgi spiritas buvo vietoje. Nebuvo tik laivo komandos.
Panašūs atvejai ir vėliau pasitaikydavo itin dažnai. Netgi kai 1918 metais Bermudų rajone dingo vienas stambiausių pasaulyje krovinių laivų "Ciklopas" su 309 ekipažo nariais, JAV karinė jūrų žvalgyba šį keistą įvykį pavadino dingimu neaiškiomis aplinkybėmis.
Situacija pasikeitė tik tada, kai virš to rajono pradėjo dingti lėktuvai. Pirmas pats žinomiausias atvejis - "Grandies 19" skrydis.
Tada 1945 metais iš karto dingo penki sunkieji bombonešiai "Evendžer", kurie išskrido iš oro uosto Floridoje. Dingo ir vienas jų išsiųstas ieškoti lėktuvas.
Kažkokiu būdu ši informacija pasklido iš karinių sluoksnių, ir žurnalistas Edvardas Džounsas pradėjo tirti laivų ir lėktuvų dingimo aplinkybes. Jis ir sugalvojo pavadinimą "Bermudų trikampis": tokiu pavadinimu 1950 metais buvo išleista jo parašyta brošiūra.
Ji tuoj pat tapo bestseleriu. Susidomėjimas "velnio trikampiu" kilo kaip ant mielių. Kiekvienas naujas dingimas (o jie įvykdavo vidutiniškai kas pusantrų - dvejus metus) vis labiau didino susidomėjimą šia sensacija.
Nuo 1840 iki 1970 metų vidurio tame rajone dingo 38 jūros laivai - nuo asmeninių jachtų iki atominio povndeninio laivo - ir 24 lėktuvai.