Paieška diskusijose

Diskusijų žinučių paieškos rezultatai:
Žinučių rasta: 46 (žr. žemiau)
 
 2019-10-03 15:19:16
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
AR EGZISTUOA TIKIMYBE, JOG TAS IQ???? YRA JUODUJU SKYLIU PORTRETAS!.
TAIP.;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]].
O BANGINES SAVYBES, YRA ETERNIT SUVOKIMAS, KIEKTU JUODAI- BALTU PLYTELIU TELPA, I BEGALYBES SANTYKI? 42!.
 
 2018-08-22 08:30:32
DrPsichoanalitikas
 
 2018-07-16 07:21:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Kvantinė mechanika: Triumfas ar mokslo ribotumas?
 
Kas tai yra stygų teorija, kuo ji skiriasi nuo Niutono mechanikos ir nuo kvantinės lauko teorijos ir kodėl fizikai pateko į aklavietę???.
..........,
 
 2018-07-13 05:50:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Kvantinė mechanika: Triumfas ar mokslo ribotumas?
 
X..........,A B C 42@!.
LOGIKOS IR KVANTINES FIZIKOS FAKTORIAJ;
 
 2018-07-13 03:36:10
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
;P.
 
 2018-07-13 03:35:43
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
B. Raselas. Ar yra Dievas? (1952)
Apie autorių žr. >>>>>

Į klausimą „Ar yra Dievas?“ dėl skirtingų priežasčių skirtingai atsakė skirtingos bendruomenės ir skirtingi individai. Absoliuti dauguma žmonių priima vyraujančią jų bendruomenės nuomonę. Ankstyviausiais laikais, apie kuriuos žinome, kiekvienas tikėjo daugeliu dievų. Žydai pirmieji ėmė tikėti tik vienu Dievu. Pirmojo įstatymo, kai jis buvo ką tik įvestas, buvo labai sunku laikytis, nes žydai tebetikėjo, kad Baalas1), Aštartė2), Dagonas3), Molochas ir kiti buvo tikrais dievais, tačiau nusidėjo, nes padėjo žydų priešams. Žingsnis nuo to, kad jie nusidėję, prie to, kad jie neegzistuoja, buvo sunkus. Buvo metas, būtent valdant Antiochui IV, kai buvo energingai bandoma helenizuoti žydus. Antiochas išleido įsakus, kad žydai privalo valgyti kiaulieną, liautis apipjaustinėti ir pradėti maudytis. Dauguma žydų Jeruzalėje pakluso, tačiau kaimiškuose rajonuose pasipriešinimas buvo atkaklesnis ir, vadovaujant Makabėjams, žydai pagaliau iškovojo teisę laikytis savo dogmų ir papročių. Monoteizmą, kuris Antiocho persekiojimų pradžioje tebuvo vienos mažos tautos dalies tikėjimas, perėmė krikščionybė, o vėliau islamas, ir tapo dominuojančiu pasaulyje į vakarus nuo Indijos. Į rytus nuo Indijos jis neturėjo sėkmės: induizme buvo daug dievų, budizmas savo primityviąja forma neturėjo nė vieno dievo, o nuo 11 a. konfucionizmas irgi neturėjo jokio dievo. Tačiau jei apie religijos teisingumą spręsime pagal jos pasisekimą pasaulyje, argumentas monoteizmo naudai yra labai stiprus, nes jis turi didžiausią armiją, didžiausią laivyną ir sukaupęs didžiausius turtus. Mūsų laikais šis argumentas ne toks lemiamas. Tiesa, kad Japonijos Is God there? nekrikščioniška grėsmė pašalinta, tačiau krikščionys dabar susidūrė su ateistinių maskvėnų grėsme, ir nėra tikra, kai kas nors tikisi, kad atominė bomba bus lemiamu argumentu teizmo pusėje.

Tačiau meskim ši politinį ir geografinį religijų nagrinėjimą, kurio vis labiau atsisako mąstantys žmonės nuo pat senovės Graikijos laikų. Net tada buvo žmonių, kurie nesitenkino pasyviu kaimynų nuomonės religijos atžvilgiu palaikymu, o stengėsi surasti, ką protas ir filosofija gali pasakyti apie tai. Komerciniuose Jonijos centruose, kuriuose išsivystė filosofija, 6 a. pr.m.e. buvo laisvamanių mąstytojų. Lyginant su šiuolaikiniais laisvamaniais, jų uždavinys buvo lengvas, nes Olimpo dievai, kad ir turėję poetinio šarmo, vargiai galėjo atlaikyti metafizikos panaudojimą. Populiarumą įgavo su orfikais (kuriems daug kuo dėkinga krikščionybė) ir, iš filosofijos pusės, Platonu, iš kurio graikai išrutuliojo filosofinį monoteizmą, labai besiskiriantį nuo politinio ir nacionalistinio žydų monoteizmo. Kai graikų pasaulis priėmė krikščionybę, jis naujas dogmas derimo su platoniškąja metafizika ir taip atsirado teologija. Katalikų teologai, pradedant Šv. Augustino laikais, tikėjo, kad Dievo egzistavimą galima įrodyti protaujant. Jų argumentus 13-me amžiuje išbaigta forma pateikė Šv. Tomas Akvinietis. 17-me a. prasidėjus šiuolaikinei filosofijai, Dekartas ir Leibnicas kažkaip nušlifavo senus argumentus ir didele jų pastangų dėka pamaldumas išliko intelektualiai gerbtinas. Tačiau Lokas4), nors pats buvo įsitikinęs krikščionis, išklibino senųjų argumentų teorinius pagrindus ir daugelis jo pasekėjų, ypač Prancūzijoje, tapo ateistais. Nesigilinsiu į jų filosofinių argumentų dėl Dievo egzistavimo subtilybes. Tarp jų yra, kaip aš manau, tik vienas, tebeturintis svorį tarp filosofų, - tai Pirmosios priežasties argumentas. Pagal jį, kadangi visa, kas įvyksta, turi priežastį. Turėtų būti Pirmoji priežasties, nuo kurios prasidėjo visa seka. Tačiau argumentas turi tokį pat trūkumą, kaip tasai apie dramblį ir vėžlį. Pasakoja (nežinau, kiek tai teisinga), kad vienas indų išminčius tikėjo, kad Žemė laikosi ant dramblio. Paklaustas, ant ko stovi dramblys, atsakė, kad ant vėžlio. O paklausatas, ant ko stovi vėžlys, atsakė: „Pavargau nuo šito. Siūlau keisti temą“. Tai parodo nepakankamą Pirmosios priežasties pagrįstumą. Tačiau jį teberasite ultra-šiuolaikiniuose fizikos traktatuose, laikančiuose, kad fizikiniai procesai galiausiai praeityje privalo turėti staigų prasidėjimą, kas yra dėl Dieviškojo sutvėrimo. Jie susilaiko nuo bandymų parodyti, kad toji hipotezė padaro dalyką suprantamesnį.

Scholastinius argumentus apie Aukščiausios būtybės egzistavimą dabar atmeta dauguma protestantų teologų remiantis naujais argumentais, kuriuos, pagal mane, jau negalima patobulinti. Scholastiniai argumentai buvo autentiškos mąstymo pastangos ir, jei jų samprotavimai būtų buvę nepajudinami, būtų parodę savo išvadų teisingumą. Naujieji argumentai, kuriems pirmenybę atiduoda modernistai, yra migloti ir modernistai su panieka atmeta bet kokias pastangas juos patikslinti. Čia kreipiamasi į širdį kaip priešingybę protui. Nelaikoma, kad atmetantys naujus argumentus nėra logiški, o tik, kad jiems trūksta gilaus pojūčio ar moralinio pagrindo. Vis tik panagrinėkime šiuolaikinius argumentus ir pažiūrėti, ar juose yra kažkas, ką jie įrodo.

Vienas pamėgtų argumentų yra iš evoliucijos. Kadaise pasaulyje nebuvo gyvybės, o kai ji atsirado, tai tebuvo niekingas žalias gleivių gabalėlis ar koks kitas nelabai įdomus dalykas. Palaipsniui ji išsivystė į gyvūnus ir augalus, o galiausiai atsirado ŽMOGUS. Žmogus, kaip mus tikina teologai, yra toks tobula Būtybė, kad būtų laikomas kulminacija, kurios preliudija prieš daugelį amžių buvo krumslelis ir gleivių gniužulėlis Aš manau, kad teologai privalo būti laimingi dėl savo žmogiškų kontaktų. Jie man neatrodo davę pakankamą svorį Hitleriui ar Belzeno žvėriui5). Leiskite mums tikėtis. Tačiau, puoselėjant šią viltį, atsisakome patirties ir prieglobsčio ieškome optimizme, kurį istorija mažai palaiko.

Yra ir daugiau prieštaravimų šiam evoliuciniam optimizmui. Yra daug priežasčių tikėti, kad gyvybė mūsų planetoje nesitęs amžinai, tad bet koks optimizmas, besiremiantis žemiška istorija, turėtų būti laikinas ir yra ribotas. Žinoma, gyvybė gali būti ir kitur, tačiau, net jei ji yra, nieko apie ją nežinome ir neturime priežasčių laikyti, kad ji labiau panaši į dorus teologus, o ne Hitlerį. Žemė yra labai mažas Visatos kampelis. Ji maža Saulės sistemos dalis. Saulės sistema yra maža Paukščių tako dalis. Ir Paukščių takas yra maža dalelė tarp daugybės milijonų galaktikų, kuris nustatė šiuolaikiniai teleskopai. Šiame nesvarbiame kosmoso kampelyje yra trumpas intarpas tarp dviejų epochų, kuriose nėra gyvybės. Šiame trumpame intarpe yra dar trumpesnis, kurio metu randasi žmogus. Jei iš tikro žmogus yra Visatos tikslas, priešistorė atrodo per ilga. Tai primena vieną nuobodų džentelmeną, kuris pasakoja nenutrūkstamą visiems neįdomų anekdotą su labai trumpa pabaiga. Nemanau, kad teologai rodo pakankamą pamaldumą, kas leidžia daryti tokį palyginimą.

Vienas teologų trūkumas visais laikais buvo mūsų planetos svarbos pervertinimas. Be jokių abejonių, tai gana natūralu net laikais iki Koperniko, kai manyta, kad dangus sukasi aplink Žemę. Bet po Koperniko ir dar vėliau šiuolaikiniais laikais, ištyrus tolimas sritis, tas Žemės sureikšminimas tampa tiesiog provincialus. Jei Visata turėjo Kūrėją, sunkiai suprantama, kad jis domėjosi mūsų mažu kampeliu. Ir, jei jis nesidomėjo, jo vertybės turėjo skirtis nuo mūsų, nes didžiojoje sričių dalyje gyvybė negalima.

Yra moralinis argumentas dėl Dievo egzistavimo, kurį išpopuliarino Viljamas Džeimsas6). Anot jo, mes turėtume tikėti Dievu, nes kitaip negalėtume elgtis dorai. Pirmas ir didžiausias prieštaravimas šiam argumentui yra kad, geriausiu atveju, jis negali įrodyti, kad yra Dievas, o tik politikai ir edukatoriai galėtų bandyti priversti žmones galvoti, kad tasai yra. Ar tai gali būti padaryta, yra ne teologinis, o politinis klausimas. Argumento tokio pat tipo kaip tie, kuriais vaikai raginami gerbti vėliavą. Žmogus, turintis autentišką religinį jausmą, nesitenkins požiūriu, kad tikėjimas Dievu yra naudingas, nes bus bandoma sužinoti, ar Dievas yra. Absurdiška aiškinti, kad tiedu klausimai yra vienodi. Vaikystėje tikėjimas Kalėdų seneliu yra naudingas, tačiau suaugę žmonės negalvoja, kad tai įrodo, kad Kalėdų senelis realiai egzistuoja.

Kadangi mes neaptariame politikos, tai galime laikyti pakankamu moralinio argumento paneigimu, tačiau, matyt, tai verta pratęsti kiek vėlesniam laikui. Yra, visų pirma, labai abejotina, ar tikėjimas Dievu turi visus tuos moralinius poveikius, kurie jam priskiriami. Daugelis istorijai žinomų geriausių žmonių buvo netikinčiais. Džonas Stiuartas Milas7) gali būti tokiu pavyzdžiu. Ir daug blogiausių žmonių, žinomų istorijai, buvo tikinčiaisiais. Tam yra nesuskaičiuojamas kiekis pavyzdžių. Tipiniu pavyzdžiu galėtų būti Henris VIII8).

Tačiau gali būti, kad visad pražūtinga, kai vyriausybės stengiasi įpiršti nuomonę apie savo naudingumą, o ne savo tiesą. Kai tik tai padaroma, būtina įvedama cenzūra, kad neleistų priešingų argumentų, ir manoma, kad yra protinga, trukdyti mąstyti jaunimui bijant „pavojingų minčių“. Kai tokios blogos praktikos pritaikomos prieš religiją, kaip Sovietų Rusijoje, teologai gali matyti, kad jos blogos, tačiau jos taip pat blogos, kai panaudojamos ginant tai, ką teologai laiko geru dalyku. Mąstymo laisvė ir įprotis teikti reikšmę faktams yra žymiai didesnės moralinės svarbos nei tikėjimas viena ar kita teologine dogma. Dėl viso to negalima laikyti, kad teologiniai tikėjimai turėtų teigti savo naudingumą neatsižvelgiant į tiesą.

Egzistuoja paprastesnė ir naivesnė to paties argumento forma, patinkanti daugeliui asmenų. Žmonės sakys mums, kad be religijos paguodos jie būtų labai nelaimingi. Tiek, kiek tai teisinga, tai bailio argumentas. Niekas, o tik bailys gali sąmoningai rinktis gyventi kvailių rojuje. Kai vyras įtaria žmoną neištikimybe, jis nemano, kad geriau užsimerkti prieš faktus. Ir aš negaliu matyti, kodėl faktų ignoravimas turėtų būti niekingas vienu atveju ir keliantis pasigėrėjimą kitu atveju. Nepaisant šio argumento, religijos svarba asmens laimei yra pernelyg perdėta. Ar jūs laimingi ar nelaimingi priklauso nuo daugelio veiksnių. Dauguma žmonių nori geros sveikatos ir sotaus valgio. Jiems reikia geros socialinės aplinkos nuomonės apie jį ir artimųjų meilės. Jie nori ne tik fizinės sveikatos, bet ir sveiko proto. Gavę tuos dalykus, daugelis žmonių bus laimingi nepriklausomai nuo teologijos. Be jų, dauguma žmonių bus nelaimingi, nepriklausomai nuo teologijos. Galvodamas apie pažįstamus žmones, nerandu to vidurkio, kuris tikinčiuosius padarytų laimingesnes nei netikinčius.

Perėjęs prie savo tikėjimo, nesugebu išskirti jokio tikslo Visatoje, ir net dar labiau neturiu noro jį išskirti. Tie, kurie įsivaizduoja, kad kosmoso evoliucijos vyksmas lėtai linksta prie kažkokios Dievui malonios tobulybės, yra logiškai pasmerkti (nors jei paprastai to nesuvokia) požiūriui, kad Kūrėjas nėra visagalis arba, jei jis būtų visagalis, iškart nesivargindamas būtų padaręs tą galutinį variantą. Aš nematau jokios tobulybės, link kurios vystosi Visata. Pagal fizikus, energija darysis vis vienodžiau pasiskirsčiusi tol, kol taps visai nenaudinga. Palaipsniui visa, ką laikome įdomiais ir maloniais dalykais, kaip kad gyvybė ir šviesa, dings – taip bent jie tikina mus. Kosmosas yra tarsi teatras, kurioje vaidinama tik viena pjesė, tačiau, nusileidus užuolaidai, teatras lieka šaltas ir tuščias tol, kol visai sugriūva. Netvirtinu visu rimtumu, kad taip bus. Tam gali reikia daugiau žinių nei turime. Aš tik sakau tai, kas yra tikėtina pagal dabar žinomus faktus. Aš dogmatiškai netvirtinu, kad nėra kosminio tikslo, o tik sakau, kad nėra nė mažiausio fakto, rodančio, kad jis yra.

Pasakysiu daugiau, kad jei būtų tikslas ir tasai tikslas būtų Visagalio Kūrėjo, tada tasai Kūrėjas, toli gražu ne toks mylintis ir švelnus, kaip sakoma, turėtų būti sunkiai suvokiamo nedoros laipsnio. Žmogus, nužudęs žmogų, laikomas blogu žmogumi. Visagalė dievybė, jei tokia yra, žudo visus. Žmogus, sąmoningai sukėlęs kitam skausmą vėžio pavidalu, būtų laikomas išgama. Tačiau Kūrėjas, turėdamas žinias ir galią, reikalingą tam, kad vaikams padarytų gerą darbą, vietoje to pasirenka bloga darymą, kas šiaip sutinkama su neapykanta. Tačiau Dievas, jei Jis egzistuoja, taip renkasi daugelio savo vaikų atžvilgiu. Visa visagalio Dievo koncepcija, kurią bedieviška kritikuoti, galėjo kilti tik esant rytietiškiems despotizmams, kai suverenai, nepaisant nepastovių žiaurumų, mėgaujasi vergų liaupsėmis. Tai psichologija atitinkanti tą pasenusią politinė sistemą, kuri pavėluotai rado vietą ortodoksinėje teologijoje.

Yra, tiesa, modernistinė teizmo forma, pagal kurią Dievas nėra visagalis, tačiau stengiasi kiek gali nepaisydamas sunkumų, su kuriais susiduria. Šis požiūris, nors ir naujas tarp krikščionių, nėra naujas mąstymo istorijoje. Jis, faktiškai, randamas pas Platoną. Nemanau, kad galima įrodyti, kad šis požiūris klaidingas. Manau, kad visa, kas gali būti pasakyta, yra tai, kad nėra pozityvios priežasties jo naudai. Russel teapot movement logo

Daugelis ortodoksų kalba taip, tarsi labiau būtų skeptikų reikalas paneigti dogmas, o ne dogmatikų – jas įrodyti. Tai yra, žinoma, klaida. Jei tarčiau, kad tarp elipsine orbita Žemės ir Marso aplink Saulę sukasi kiniško porceliano arbatinukas9), niekas negalėtų paneigti mano teiginio, jei aš apdairiai pridėčiau, kad arbatinukas yra per mažas, kad jį galėtų pamatyti net galingiausi teleskopai. Ir jei dar pareikščiau, kad, kadangi mano tvirtinimas negali būti paneigtas, žmogaus supratimui būtų netoleruotina abejonės šiuo klausimu prielaida, tada aš teisingai būčiau palaikytas kalbančiu nesąmones. Bet jei vis dėlto tokio arbatinuko egzistavimas būtų patvirtintas kokioje nors senovinėje knygoje, mokomas kaip šventa tiesa kiekvieną sekmadienį ir pamažu įteigiamas vaikams mokykloje, svyravimas, ar tikėti tuo, ar ne, taptų ekscentriškumo žyme ir nukreiptų dvejojantįjį psichologo jurisdikcijon apsišvietusiųjų amžiuje arba inkvizitoriaus akiratin ankstesniuose laikuose.

Yra įprasta laikyti, kad, jei tikėjimas plačiai paplitęs, jame turėtų būti kažkas prasminga. Nemanau, kad tokio požiūrio turėtų laikytis kiekvienas, kuris studijavo istoriją. Praktiškai visi laukinių žmonių tikėjimai yra absurdiški. Ankstyvosiose civilizacijose galėjo būti apie 1% apie ką kažkas buvo pasakyta. Mūsų dienomis.. Tačiau čia privalau būti atidus. Visi žinome apie absurdiškus tikėjimus Sovietų Rusijoje. Jei mes protestantai, žinome, kad katalikai turi absurdiškų tikėjimų. Jei mes katalikai, žinome, kad protestantai turi absurdiškų tikėjimų. Jei esame konservatoriai, mes stebimės prietarais sutinkamais Darbo partijoje. Jei esame socialistais, mes apstulbinti konservatorių patiklumo. Aš nežinau, brangus skaitytojau, koks yra jūsų tikėjimas, tačiau koks jis bebūtų, turite pripažinti, kad 9/10 tikėjimų tarp 9/10 žmonijos yra visiškai neracionalūs. Įtartinais tikėjimais yra, žinoma, tie, kurių nesilaikote. Tad aš iš anksto nusistatęs abejoti kažkuo, kas ilgą laiką buvo laikomas teisingu, ypač kai toji nuomonė vyravo tik tam tikruose geografiniame regionuose, kaip yra visais teologinių nuomonių atvejais.

Mano išvada ta, kad nėra priežasties tikėti nė viena tradicinės teologijos dogma ir, daugiau, nėra priežasties tikėtis, kad jos teisingos. Žmogus tol, kol nėra gamtos jėgų subjektas, yra laisvas savo likimo kalvis. Jo atsakomybė, taigi ir galimybė.

Išnašos

1) Baalas - šiaurės vakarų semitų dievas („šeimininkas“), iš kurio kilęs Belzebubo vardas.

2) Aštartė - semitų (finikiečių) deivė, Baalo žmona, siejama su vaisingumu, seksualumu. Babiloniečiai vadino Ištarte.

3) Dagonas - asirų-babiloniečių (vakarų semitų) derlingumo dievas, išmokęs dirbti žemę, sėti javus ir kepti duoną. Vaizduotas kaip žmogus su žuvies uodega.

4) Džonas Lokas (1632-1704) – anglų filosofas, politikas ir pedagogas, empirizmo ir liberalizmo atstovas, kuris paskatino sensualizmo plitimą. Jo idėjos padarė įtaką epistemologijos ir politinės filosofijos vystymuisi (jo mintys atsispindi JAV Nepriklausomybės deklaracijoje). Laikomas įtakingu Švietimo epochos mąstytoju. Skelbė, kad protas yra „švarus lapas“ (t.y., gimstama be įgimtų idėjų).
Daugiau žr. >>>>>

5) Belzeno žvėrimi Juozapas Krameris (1906-1945), buvęs nacių Bergen- Belzeno koncentracijos stovyklos komendantu, asmeniškai kaltu už tūkstančių žmonių nužudymą. Po karo buvo apkaltintas karo nusikaltimais ir pakartas Chamelno kalėjime.

6) Viljamas Džeimsas (1842-1910) – amerikiečių filosofas ir psichologas, plėtojęs psichologinėįir instrumentinį pragmatizmą, funkcionalizmą. Jam religijos vertybė buvo sugebėjime padėti žmonėms įgauti pozityvų požiūrį į gyvenimą. Skaitykite daugiau >>>>>

7) Džonas Stiuartas Milas (1806-1873) – britų filosofas, politinės ekonomikos atstovas ir politikas. pagrindė liberalizmo ir utilitarizmo teorijas. Jis teigė žmogaus asmeninės laisvės viršenybę prieš valstybės kontrolę.

8) Henris VIII (1491-1547) – Anglijos karalius. Jo valdymo metu buvo išformuoti vienuolynai ir sudaryta Anglijos ir Velso unija. Išleido keletas aktų, atskyrusių Anglijos bažnyčią nuo Romos katalikų bažnyčios ir įtvirtinančių karalių kaip Anglijos bažnyčios aukščiausią vadovą. Žinomas kaip aistringas lošėjas ir žaidėjas kauliukais.

8) Ši analogija įgavo „Raselo arbatinuko“ pavadinimą (daugiau žr. >>>>> ). Ji siekia parodyti, kad įrodymo našta tenka teigiančiajai pusei. Raselo arbatinuko argumentas ar jo analogijos dažnai naudojamos ateistų diskusijose su tikinčiaisiais. Vėliau populiariomis tapo ir kitos analogijos, pvz., Skrajojančio Spagečių Monstro ir pan.

Karlas Poperis
Agnosticizmas
Raselo arbatinukas
Patarimai ieškančiam Dievo
Objektyvizmas (Ayn Rand)
Andrė Morua. Kuo aš tikiu?
P. Fejerabendas prieš mokslą
Neapibrėžtumas, tikimybė ir prognozė
 
 2018-07-13 03:34:29
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
Gatvėmis vaikšto ateities vaikai jie skaito mano mintis.
Aš nemoku gražiai kalbėti, jų akys viską tau pasakys.
Juk mano žodžiai lyg peiliai į širdį, o meilė saldi kaip mirtis.
Jei tu netiki, pažvelk, pažvelk į jų akis.
 
 2018-07-13 03:34:10
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
..
 
 2018-07-13 03:33:01
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
Kaip supakuoti standžiau?

Matematikams (Thomas Hales) 2005 m. išsprendus garsųjį rutulių supakavimo uždavinį, kurį dar 1611 m. iškėlė Johanas Kepleris, tai tapo „skaniu kąsneliu“ žiniasklaidai.

Odd Balls in a Box 2014 m. naujiena: Kompiuteris patikrino vaisių pakavimo uždavinį

J. Kepleris spėjo, kad geriausias yra dėjimas į piramidę.
1998 m. Th. Hales‘as pateikė įrodymą, kad Keplerio spėjimas yra teisingas. Ir nors begalinio skaičiaus sferų yra begalinis kiekis galimų dėliojimo variantų, dauguma jų tėra kelių tūkstančių temų variacijos. Tad Th. Hales‘as suvedė uždavinį į tūkstančių variantų analizę ir juos patikrino kompiuteriu.

Tačiau griežtas įrodymas užėmė 300 puslapių ir jį 4 m. tikrino 12 tikrintojų. Ir net 2005 m. paskelbus žurnale „Annals of Mathematics“, tikrintojai sakė, kad jie jo teisingumu tikri tik 99%. Tad 2003 m. Th. Halesas pradėjo „FlySpeck“ projektą, kurio tikslas buvo patikrinti įrodymą formalios verifikacijos metodais. Buvo naudota „Isabelle“ ir HOL Light programinė įranga.

2014 m. rugpjūčio 10 d. „FlySpeck“ komanda paskelbė, kad baigė koduoti įrodymo matematinę dalį į kompiuterinę formą ir patikrino, kad jis neturi klaidų. Taip sudėtingo uždavinio sprendimui buvo panaudotas automatizuotas teoremų įrodymas.
2017 m. birželį Th. Hales pagaliau pateikė formalų Keplerio teiginio įrodymą Matematikos forume Pi; žr. >>>>>

2009-ais pateikta dar keletas pakavimo problemų sprendimų būdų.
Sukurtas naujas metodas nustatymui, kiek nevienodos formos dalelių galima sutalpinti į tam tikro dydžio talpą. Tai gali padėti pramonei efektyviau spęsti įvairius pakavimo uždavinius – nuo pardavimo automatų iki vaistų piliulių, kurios būtų mažesnės ir lengviau nuryjamos.

Niujorko universiteto (NYU) Medžiagų tyrimų ir inžinerijos centro fizikai sako, kad sprendimas remiasi kiekiu, nurodančiu su kiek gretimų dalelių liečiamasi. Nors tai atrodo ir intuityviai suprantama, tačiau ilgai nebuvo įrodoma dėl nepaprastai sudėtingos struktūros, kai nagrinėjami netaisyklingos formos ir dydžio trimačiai objektai. Prof. Jasna Brujic vadovaujami NYU fizikai sukūrė statistinį modelį, potencialiai leidžiantį išspręsti daugelį pakavimo uždavinių.

Modelis gali „nuspėti“ skirtingų dydžių rutulių talpoje geometriją atsižvelgiant, kiek kaimynų turi vienas rutulys, kaip tie kaimynai yra nutolę ir kaip talpoje pasiskirsčiusi tuščia vieta. Didelės dalelės gali turėti daugiau kaimynų, o mažesnės mažiau. Tokia nuostata derinama su tikimybių teorija.Tai atliekama žvelgiant iš vienos atskiros dalelės taško, todėl jo sukūrėjai jį vadina „granocentriniu“.

Modelis buvo patikrintas stebint, kaip alyvos lašeliai pasiskirto vandenyje. Apie tai paskelbta „Nature“ žurnale:
M. Clusel, E.I. Corwin, A.O.N. Siemens, J. Bruji . A 'granocentric' model for random packing of jammed emulsions// Nature, 30 July, 2009 Packing Tetrahedrons

Tuo tarpu Prinstono universiteto chemijos fakulteto prof. S. Torquato ir Mechanikos bei aeroinžinerijos fakulteto studentas Yang Jiao, į nustatytą tūrį supakavo daugiausia tetraedrų (trimatė geometrinė figūra, turinti 4 trikampius šonus) ir kitokius daugiabriaunius. Jie pasiekė 78,2% tūrio užpildymą ir aplenkė prieš metus Mičigano universiteto studentės E. Chen pasiektą rezultatą (77,8%).

Tai jiems pavyko panaudojus naują būdą, kai tetraedrai pakuojami poromis, suglaudus juos briaunomis, „besibučiuojančius“, ir, žiūrint iš šalies, toks supakavimas atrodo keistai.

Figūrų ir jų derinimas tarpusavyje nėra vien akademinis „žaidimas“. Pasaulyje pilna jų – pradedant apelsinais ir baigiant briaunuotomis smėlio smiltelėmis. Nuo jų tarpusavio išsidėstymo priklauso nemažai procesų, pavyzdžiui, kas vyksta šylant ar šąlant ir t.t. Chemijoje tai susiję su sudėtingų molekulių elgsena vykstant cheminėms reakcijos. Tai turi ir ekonominį efektą pramonėje. Pvz., tai gali leisti į CD įrašyti daugiau informacijos. Mat tai susiję su klaidų aptikimu duomenyse ir automatinių jų koregavimu.

Be praktinių panaudojimų, tai sukuria naujas įžvalgas ir į kitą sritį. Yra 5-i „platoniškieji kūnai“: tetraedras, kubas (heksaedras), oktaedras, dodekaedras ir ikosaedras. Jų simetrija ir grožis tūkstantmečiais žadino daugelio mąstytojų mintis. Platonas aiškino, kad pagrindiniai elementai (žemė, vėjas, ugnis ir vanduo) yra sudaryti iš daugiabriaunių. Neolitų laikų daugiabriaunių figūrų rasta Škotijoje.
Plačiau apie briaunainius žr. >>>>>

Tetraedrą standžiausiai supakuoti galima tik suglaudus briaunomis. Tuo tarpu kiti platoniškieji kūnai turi būti pakuojami į gardeles – panašiai į apelsinus parduotuvėse – eilėmis. kai naujas sluoksnis dedamas į ankstesnė sluoksnio sudarytas įdubas. Mat tetraedras neturi savybės, kuri vadinama centrine simetrija – t.y. taško, kuris dalintų pusiau bet kurią atkartą, jungiančią bet kuriuos priešingų šonų taškus. Beje, 12-a Archimedo kūnų (iš 13-os) irgi neturi šios savybės.

Ankstesnės kompiuterinės simuliacijos sudėdavo tetraedrus į virtualią dėžę leisdami jiems „augti“. S. Torquato „adaptyvaus celių susitraukimo optimizavimo“ algoritmas elgiasi visiškai priešingai – jis fiksuoto dydžio virtualius tetraedrus sudeda į „dėžę“ ir ją „spaudžia“.

Vis tik Prinstono tyrinėtojų išvados nėra iki galo akivaizdžios ir tolimesni teoriniai įrodymai tebėra galimi.

O štai R. Gabbrielli iš Bath‘o universiteto (Anglija, dabar studijuojantis Swansea un-te) sukūrė naują putų Packing Space modeliavimo būdą, pasiūlęs alternatyvų sprendimą „Kelvino uždaviniui“. Ir nors jis efektyvumu ir nesumuša Weaire-Phelan‘o struktūros, tačiau parodė naują kelią šio uždavinio tolimesniems sprendimams.

Lordas Kelvinas dar 1887 m. iškėlė klausimą, kaip efektyviausiai padalinti erdvę į vienodo tūrio celes, kad jų paviršius būtų mažiausias. Kelvino sprendimas buvo sutrumpintų oktoedru „korys“ (iš celių, turinčių 6 kvadratinius ir 8 šešiakampius šonus.

Tačiau geresnį sprendimą pasiūlė Dublino Trejybės koledžo fizikai Weaire ir Phelan‘as, pasiūlę „korį“, kurio struktūra įkvėpė Vandens centro architektūrą 2008-ųjų Pekino olimpiadoje. Jį sudarė dvi skirtingos figūros: netaisyklingas penkiakampis dodekaedras (12-os šonų figūra) ir 14-kašonis.

R. Gabbrielli, tirdamas korio formos kaulų pakaitalus, pasiūlė naudoti keturių formų struktūrą. Jo metode naudojama Swift-Hohenberg‘o dalinių išvestinių diferencialinė lygtis, taikoma dvimačių struktūrų sudarymui. Beje, R. Gabbrielli sudarytos struktūros yra artimesnės natūraliai susidariusioms putoms. R. Gabbrielli buvo pakviestas ir lankėsi JAV bei Australijoje, kur aiškino naująją struktūrą ir ją aptarinėjo su iškiliais matematikais.

Papildomai žr.: S. Torquato, Y. Jiao. Dense packings of the Platonic and Archimedean solids// Nature, Aug 13, 2009, No. 460 (7257)
Taip pat žr. R. Gabbrielli. A new counter-example to Kelvin's conjecture on minimal surfaces// Philosophical Magazine Letters, 2009; 89 (8)

Thomas Callister Hales (g. 1958 m.) - amerikiečių matematikas, dirbantis Langlands’o programoje. Jis užsiiminėjo fundamentaliąja lema automorfinių formų teorijoje ir įrodė jos atskirą atvejį Sp(4) simpleksinės grupės*) atveju. Daugelis jo pasiūlytų idėjų buvo panaudotos galutiniam jos įrodymui (Ngo Bao Čau, 2008). Taip pat įrodė Keplerio teiginį, kad sferos tankiausiai išdėliojamos piramidės forma bei „korio teiginį“ (apie paviršiaus suskaidymą vienodo ploto sritimis).

Jis daktaro laipsnį gavo Prinstono un-te, profesoriavo Mičigavo, o dabar Pitsburgo un-tuose. Jis pasisako už matematikos formalizavimą ir kompiuterių panaudojimą įrodymų verifikacijai. Inicijavo „Flyspeck“ proektą savo Keplerio pakavimo teiginio įrodymo verifikacijai (užbaigtos 2014 m. rugpjūtį, žr. >>>>>).

*) Simpleksinė grupė – tai dvi skirtingos, tačiau artimai susijusios grupės. Terminą įvedė Hermann Weyl'as, kad panakintų painiavą ankstesnėje terminijoje (sudėtinga grupė, Abelio grupė). Jis kilęs iš graikiško žodžio, reiškiančio „sudėtingas“.

Simpleksinė vektorinė erdvė yra vektorinė erdvė V virš lauko F (pvz., realiųjų skaičių R) su simpleksine bitiesine forma w:VxV -> F. Bitiesinė forma w yra simpleksinė, jei ji yra:
Alternuojanti, w(v, v) = 0 visiems v iš V;
Ne degeneratyvi, jei w(u, v) = 0 visiems v iš V, tai u=0

Naujas parketo klojimo būdas

Taip pat skaitykite Nauji picos pjaustymo būdai

Vašingtono un-to matematikai rado naują penkiakampio parketo tipą. Iki tol žinota tik 14-a jų, kurių paskutinis atrastas prieš 30 m.
Naujas parketinis penkiakampis

Yra žinoma, kad iškiliais trikampiais ir keturkampiais galima be tarpų iškloti plokštumą, o taip pat, kad yra tik 3-ys tokių šešiakampių tipai (tai įrodyta 1963-ais). O daugiakampiais turinčiais daugiau nei 6 kraštinės, plokštumos iškloti negalima. O kiek yra tai tenkinančių penkiakampių, nėra žinoma.

Pirmą jų klasifikaciją 1918 m. atliko Karenas Reinhardas, aprašęs 5-is figūrų tipus. 1968-85 m. 4-i mokslininkai atrado dar 9-is jų tipus: 1968 m. R. B. Kershner’is atrado 3-is, 1975 m. dar vieną atrado R. James. Tada mėgėja M. Rice perskaičius apie R. James atradimą “Scientific American” susikūrė savo žymėjimo sistemą ir per kelis metus atrado dar 4-is penkiakampius.

Ir štai 2015-ais – atrasta 15-a figūra.Ją atrado Casey Mann, Jennifer McLoud ir David Von Derau, atlikę kompiuterinį variantų perinkimą. Tada Michael Rao 2017-ais parodė, kad ir galimi tik 15-a būdų. Tačiau visi šie padengimai plokštumą užpildo periodiškai. Nėra žinoma, ar yra nepasikartojantis padengimas.
Galimi padengimai penkiakampiais:
Padengimai penkiakampiais

Meilės sinusoidė

Natalia Bielczyk su kitais neuro-matematikais iš Nijmegeno (Olandija) Radboudo universiteto sukūrė matematinį modelį efektyviam bendravimui romantinių santykių atveju, Meilės reikalų dinamika panaši į sinusoidę: vienodas pakilimų ir nusileidimų svyravimas. Kai kurioms poroms šios bangos tampa nekontroliuojamos, sukeliančios nutrūkimą, o kitiems tolygiai nuslopsta į ramybės būklę.

1988 m. Steven Strogatz pirmasis aprašė romantinius santykius matematinėmis dinaminėmis sistemomis. Jis sukūrė dvimatį modelį, apibrėžantį du emociškai bendraujančius hipotetinius partnerius. Jis paėmė gerai žinomą Romeo ir Džiuljetos istoriją. Modelis išgarsėjo ir įkvėpė kitus. Tačiau Strogatz modelis neapėmė pauzių partnerių atsakuose.

Natalia pasiūlė artimesnį gyvenimui modelį, įtraukiant laiko intervalus, būtinus apdoroti ir suformuoti sudėtingą emocinį kompleksą. Atsakas remiasi 4 parametrais: abu partneriai turi asmeninę istoriją (savo „praeitį“) ir tam tikrus atsaką partneriui ir jo(s) istorijai. Priklausomai nuo šių parametrų, galima nustatyti skirtingas santykių klases: kai kurie pasmerkti santykių nutrūkimui nepriklausomai nuo partnerio skubėjimo, o kiti visąlaik likdavo stabilūs. Paskaičiuotuose modeliuose stabilumas būna, kai abu partneriai pasiekia stabilų pasitenkinimo lygį ir sinusoidė nuslopsta. Straipsnyje daroma išvada, kad plačiai santykių klasei pauzės santykiuose gali padidinti stabilumą poroms. Kurio pradžioje buvo nestabilios.

Šie rezultatai yra gana intuityvūs: pernelyg nekantrūs ar pernelyg vėlyvi atsakai sukelia problemas. Žemiau tam tikros reikšmės, delsimai sukelia nestabilumą, o virš jos – jie lemia stabilumą. Tai reiškia, kad tam tikras vangumo lygis gali būti naudingas. Faktas, kad per greitos emocinės reakcijos gali destabilizuoti, rodo, kad kito nuotaikų atspindžiai nepakankami stabiliems santykiams: tam tikra pauzė būtina.

Apibendrinant: straipsnis pateikia matematinį pagrindimą intuityviam socialinės psichologijos reiškiniui. Stebint vienas kito emocijas ir viską darant laiku galima sustiprinti ryšius net nebandant pakeisti partnerio įpročių.

N. Bielczyk, M. Bodnar, U. Foryś. Delay can stabilize: Love affairs dynamics//. Applied Mathematics and Computation, 2012

Model of Romeo and Juliet relation
Santykių tarp Romeo (ištisinė linija) ir Džiuljetos (trūki-taškinė linija) modelis. t Žymi atsako užlaikymą.
Per trumpos pauzės ( < 0,83) sukelia nestabilumą kaip ir per ilgos pauzės ( > 2,364)
 
 2018-07-12 05:55:02
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
OO DABAR VISI SAPNUOJA, TIK TAI, KO AS NORIU!.
;PPPPPPPPPP. ;)))))))))). TRANSHUMANIKUOJAMAS EGOISTIS MOTYVAS..........,
VISA SAPNO ESME=GEISMAS!.
 
 2018-05-04 14:22:24
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
;PP.
 
 2018-05-04 14:22:11
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
Gatvėmis vaikšto ateities vaikai jie skaito mano mintis.
Aš nemoku gražiai kalbėti, jų akys viską tau pasakys.
Juk mano žodžiai lyg peiliai į širdį, o meilė saldi kaip mirtis.
Jei tu netiki, pažvelk, pažvelk į jų akis.


 
 2018-05-04 14:20:27
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
TAI EGZISTUOJA KAZKAS, KAS PRANOKTU MANO MATERIALU IR AMBICINGA SANTYKI?:)
JUK NIEKAS NEGALEJO ATSIRASTI IS NIEKO, O IQ NEGALEJO ATSIRASTI, BE MANES;P
TAM TIKRA PRASME, IKI GALO DETERMINUOJAMAS VISAS IQ SANTYKSI;P.
PRINCIPAI LEIDZIA DETERMINUOTI VISA KOSMOS!].
 
 2018-04-07 15:10:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
Kvantinė mechanika:
Triumfas ar mokslo ribotumas?

"Manau, kad galiu nebijodamas pasakyti, kad nėra kas supranta kvantinę mechaniką", Ričardas Feinmanas.
"Bet kuris, kuris nėra šoke nuo kvantinės teorijos, jos nesupranta", N. Boras.

Kvantinė mechanika veikia, bet neaišku kodėl. Jos nepriėmė net Šriodingeris ir A.Einšteinas, pasakęs garsiąją frazę: "Dievas nežaidžia kauliukais". Šiame puslapyje pabandysiu populiariai pateikti kvantinių idėjų apžvalgą.

Taškinė elementarioji dalelytė

Iškart, kai tik buvo surastas elektronas, jis pradėjo kelti problemas. Jis iki šiol tebestebina fizikus. Įprasta elektroną vaizduoti kaip įelektrintą rutuliuką, kuris greitai sukasi apie savo ašį, kad sukurtų magnetinį lauką. Kad išvengtų atomų susidūrimų, R. Boskovičius elementariąsias daleles sutraukė į taškus, t.y. neturinčias matavimų. Bet taškai yra teorinis objektas, o elektronai yra realūs!

Bėgant metams, vis jautresni matavimai rodė vis mažesnį elektrono skersmenį. 1990 m. jis buvo jau mažesnis nei 10-18 cm. Bet nors elektronas praktiškai neturi skersmens, jis turi tam tikrą masę, neigiamą elektros krūvį ir, kas blogiausia, privalo suktis. Bet kur tada randasi ta masė, krūvis ir kas sukasi, jei nėra matavimo?

1999 m. JAV ir Vokietijos mokslininkai sukūrė naują elektrono modelį, pagal kurį elektronas net nėra elementarioji dalelė. Jis gali turėti sudėtingą vidinę struktūrą. O 2000 m. rugpjūtį Humphrey Maris sakėsi sėkmingai padalinęs elektroną bandymuose, kai "įkalindavo" elektronus burbuliukuose, sruvenančiuose skystame helyje.

Šriodingerio bangos lygtis

Taip pat žr. Kvantinio pasaulio katinai

Young Schrodinger Niutono pasaulyje vienodos prielaidos sukelia tokias pačias pasekmes. Taip nėra kvantiniame pasaulyje. Atliekant du identiškus matavimus galima gauti visiškai skirtingus rezultatus. Čia Niutono judėjimo lygtį pakeičia Šriodingerio lygtis. Teoriškai, ji tokia pati deterministinė, kaip ir Niutono. Pateikę tikslią bangos funkciją vienu laiko momentu, galime, iš principo, paskaičiuoti jos tikslią būseną bet kuriuo kitu laiku. Tačiau ji veikia tik kvantiniame pasaulyje, kuris mums tiesiogiai neprieinamas. Tas pasaulis tiesiogiai nestebimas. Galime atlikti tik netiesioginius jo "stebėjimus" remdamiesi tik matavimų rezultatais, o šie nusakomi tik tikimybiškai.

Šriodingerio teorija skirta mikro-reiškiniams. Pritaikyta makro-reiškiniams, ji duoda rezultatus, identiškus Niutono mechanikai. Šriodingerio lygtis duotų daugybę atskirų Žemės orbitų aplink Saulę. Praktiniais tikslais mes naudojamės Niutono teorija, laikydami, kad visos orbitos yra galimos.

Šriodingerio lygtis mus verčia tikėti, kad elektrono banga tikimybiškai gali sklisti visoje erdvėje. Pradžioje ji randasi mažoje srityje su didele masės koncentracija, iš kur sklinda į visur tol, kol nėra matuojama. Teoriškai, tas sklindantis elektronas gali būti bet kurioje erdvės vietoje.

Keistenybės prasideda, kai daromas matavimas. Tada banga staiga "suyra" ir elektronas "iššoka" iš nieko tam tikroje erdvės vietoje (foto-plokštelėje). Jei elektronas juda iš taško A ir atsiduria taške B, natūralu manyti, kad jis juda tam tikra trajektorija. Tačiau kvantinė teorija tai neigia tvirtindama, kad jo kelias nėra stebimas. Visos trajektorijos iš A į B yra galimos ir kiekviena jų turi savo tikimybę. Tai tikimybinė lygtis. Elektronas elgiasi kaip dalelė tada, kai yra matuojamas, o kitu metu jis elgiasi kaip banga su tikimybiškai aprašomu sklidimu.

Kvantinis pasaulis pateikia nerealizuotų galimybių (potencialų) pasaulį. Matavimo metu stebuklingai realizuojasi kuri nors viena galimybė ir sukuriama nauja galimybių aibė.

Tunelio efektas

Kai kūnas susiduria su energetine kliūtimi, jis elgiasi tarsi rutulys, riedantis į kalvą. Jei rutuliui nesuteikiama pakankamai energijos, jis niekada nepasieks viršūnės. Kvantinėje teorijoje tokia būsena žinoma kaip ribinė. Tačiau elektronas, uždarytas tarp dviejų energetinių barjerų, elgiasi pagal tikimybinę Šriodingerio lygtį. Pagal ją kai kurios bangos gali perlipti per barjerą ir todėl yra tam tikra tikimybė, kad uždarytas elektronas gali atsidurti kitoje barjero pusėje, tarsi elektronas turėtų neigiamą kinetinę energiją, kas skamba kaip absurdas. Niekas nežino, kaip tai vyksta, kai nėra stebima. Tačiau yra stebima, kad taip nutinka. Tas reiškinys vadinamas tunelio efektu. Juo remiantis aiškinamas alfa-radioaktyvumas. Jis taip pat yra elektroninės detalės (kompiuteryje) vadinamos tuneliniu diodu pagrindas.

Dviejų angų eksperimentas

Dual Split experiment. Bologna Elektronas nėra vien dalelė. Jis gali elgtis tarsi banga, - ir tai tebestulbina. Jei elektronus nukreipsime link dviejų plyšių, už jų padėtose foto-plokštelėse matysime interferencijos poveikį – net jei elektronus leisime lėtai, vieną po kito, taip pašalinant jų tarpusavio poveikį. Tarsi elektronas interferuotų pats su savimi.

Dar keisčiau yra, kad bandymas nustatyti, pro kurį plyšį praėjo elektronas, panaikina interferencijos rezultatą. Tarsi tada elektronas liaujasi elgtis kaip banga ir pradeda elgtis kaip dalelė. Tad stebėtojas gali rinktis, kaip turi elgtis elektronas, t.y. kaip dalelė ar kaip banga. Tad nepriklausomybės nuo stebėtojo nebelieka.

Bangos ilgis h/mv vadinamas de Broglie bangos ilgiu ir yra taikoma visiems objektams be išimties. Dideliems objektams bangos ilgis yra neįtikėtinai trumpas, kad būtų galima stebėti bangos efektą. Šios savybės universalumas leidžia daryti prielaidą, kad egzistuoja koreliacija tarp stebėjimo rezultatų ir atlikto matavimo prigimties. Stebimas reiškinys ir stebėtojas kartu sudaro vientisą sistemą. Tad, iš principo, objektyvumas neegzistuoja. Tas subjektyvumas iš pagrindų keičia mūsų filosofų išpuoselėtą prielaidos ir pasekmės sistemą.

Pagal Borą, neegzistuoja nuo stebėtojų nepriklausoma jokia tikrovė ir gamtos dėsniai. Stebėtojas niekaip negali būti atskirtas nuo to, ką jis stebi. Jis yra stebimo reiškinio dalis ir tam tikra prasme tą reiškinį kuria.

Neapibrėžtumo principas

Jei norime nustatyti padėtį, turime priversti iš elektrono sklisti šviesą (arba fotonus). Tačiau fotonas neišvengiamai pakeičia elektrono judėjimą. Tas vidinis apribojimas įvardijamas kaip Heizenbergo neapibrėžtumo principas. Jis sako, kad, iš principo, neįmanoma norimu tikslumu vienu metu nustatyti el. dalelės padėties ir (judesio) momento. Tai visada viršija Planko konstantą. Jei tiksliau žinome vieną jų, mažiau apie kitą.

Tai nėra mūsų prietaisų netobulumas. Neapibrėžtumo principas apibūdina mažiausią dydį, kuriuo pasaulis gali būti skirstomas kaip stebėtojas ir stebimasis.

EPR paradoksas ir Bell'o teorema

Kvantinė mechanika atmeta tai, ką mokslininkai vadina "objektyvumu", pagal kurį reiškiniai vyksta nepriklausomai nuo mūsų ir matavimų. Boro tikrovės sampratą (niekas neegzistuoja, kas nestebima) A. Einšteinas pabandė paneigti 1935 m. gegužės mėn. garsiuoju straipsniu "Ar kvantinės mechanikos apibrėžimas gali būti laikomas išbaigtu?", kuriame pateikė loginį EPR eksperimentą.

Galima sukurti dalelių poras, skriejančias viena nuo kitos taip, kad jei viena sukasi į vieną pusę, kita – į kitą. Net jei jas atskirsime perkeldami į priešingas Visatos puses, sukiniai išliks. Tad išmatuodami vienos dalelės sukinį galime sužinoti ir kitos sukinį. Tad EPR tvirtino, kad realybė turi būti nepriklausoma nuo stebėtojo.

Boras atsakė 1935 m. spalio mėn. straipsniu tokia pat antrašte. Jis pabrėžė papildymo principą ir tvirtino, kad EPR nėra teisingas, nes kalba apie savybes be jų matavimo poveikio. Kvantinė sistema turi būti analizuojama kaip visuma. Nes negalime išskirti tų dalelių, kad ir kaip toli jos viena nuo kitos būtų, nes jos susijusios. Pilna sistema apima abi daleles ir stebėtoją. Stebėjimas nėra lokalus ir nėra nepriklausomas. Boro kvantinės mechanikos interpretacija vėliau įgavo "Kopenhagos interpretacijos" pavadinimą.

1964 m. John Bell pateikė garsiąją Bello'o nelygybę. Jis aprašė bandymą, kuris turėtų nustatyti, Gamta veikia "lokaliai" ar ne – ir taip baigti ginčus. Technologijai vystantis, 1982 m. bandymą pabandė atlikti Alenas Aspekas su kolegomis. Kvantinės teorijos prielaidos buvo patvirtintos. Visata vienu metu negali būti "reali ir lokali".

Tačiau kai kurie fizikai nurodė, kad nors lokalumo nebuvimas yra pakankama sąlyga, kuri pažeidžia Bello nelygybę, jis nėra būtina sąlyga. Nelygybę gali pažeisti lokalios teorijos, kurios nėra deterministinės, neatskirtos arba nepilnos. Gali būti, kad egzistuoja kažkokie gilesni sąryšiai (kaip tikėjo A. Einšteinas), kurie pažeidžia lokalumą. Tačiau tai parodo, kad kvantinė mechanika yra Ne-Lokali. Vienok, tas momentinis poveikis neprieštarauja reliatyvumo teorijai, pagal kurią informacija negali būti perduota greičiau, nei šviesos greitis.

Nuo ko mirė Šriodingerio katinas?

Cat in box Įsivaizduokime katiną, uždarytą hermetiškoje dėžėje su radiacijos šaltiniu bei jos detektoriumi. Jei per valandą įvyksta atsitiktinis radioaktyvus skilimas, detektorius paleidžia įrenginį, nuodingomis dujomis nužudantį katiną. Koks bus katino likimas po valandos, kai atidarysime dėžę?

Šriodingeris tvirtino, kad, pagal Kopenhagos interpretaciją, prieš atidarant dėžę, katinui pritaikyta kvantinių bangų funkcija apibrėžia katiną būsenose, kuriose jis "gyvas" arba "miręs". Yra būsenų, kuriose katė gyva, ir būsenų, kuriose katė mirus. Tad visumoje, ji kartu ir gyva, ir mirus. Kaip yra iš tikro, galime įsitikinti, tik atidarę dėžę. Kaip katino tokią pusiau gyva, pusiau mirusi būseną pasikeičia į kažkurią konkrečią? Kas suardo bangą? Katinas, Geigerio skaitiklis ar stebėtojas, atidaręs dėžę?

Atidarote dėžę ir pamatote, kad katė negyva. Pagal vieną interpretaciją, ją nužudė stebėjimo veiksmas, kuris bangos funkciją pervedė į kitą būseną. Tad katę nužudė stebėtojas. Schrodinger Cat "Bloga akis" nužiūri - jei pažiūri esant ne toje būsenoje. Šriodingeris šiuo pavyzdžiu aiškino, kad kvantinė mechanika nėra pilnas Tikrovės aprašas. Ji yra mūsų žinojimas apie galimas katino būsenas, o ne apie patį katiną. Bet apie jį galime sužinoti tik jį stebėdami. Tik stebėjimas pateikia vienintelę Tikrovę.

Yra fizikų, manančių, tad tik tam tikras matuoklis, prilygstantis žmogaus Sąmonei, yra pajėgus "suardyti" bangos funkcijas. Nes Stebėjimo veiksmas būna sąmoningas. Tada žmogaus sąmonė yra kažkoks nepaprastai ypatingas Gamtos darinys. Nes "Sąmonė tveria realybę". Mėnulis neegzistuoja, kai į jį niekas nežiūri!

Dar kiti, pvz., John Wheeler'is, išsakė mintį, kad realybės prigimtis nėra fizikinė. Nesant stebėjimo, elektronas nėra nei dalelė, nei banga, o kažkas nerealaus. Jis materializuojasi tik pradėjus stebėti. Panaši koncepcija egzistuoja Informacijos teorijoje, kurioje elementariosios dalelės analogas yra dvejetainis bitas, kurio reikšmė 1 arba 0.

J. Wheeler taip pat pasiūlė atidėtą dviejų plyšių bandymą – galime palaukti, kol dalelė pralėks pro plyšius ir tada apsispręsti, ar norime , kad ji būtų kaip banga, ar kaip dalelė. Tai tarsi parodo, kad kažkas, ką darome, turi negrįžtamą poveikį apie tai, ką galime pasakyti apie Praeitį. Atrodo, tarsi elektronai iš anksto žinotų, kaip fizikas norės juos stebėti.

Istorija, bent jau dalelytei, priklauso nuo to, kaip ruošiamės stebėtis Dabartyje. Tą bandymą 9 dešimt. viduryje atliko dvi nepriklausomai dirbusios mokslininkų grupės. Kvantinės teorijos teiginiai vėl buvo patvirtinti.

Tačiau kas stebi Visatą, jei tik ji egzistuoja?

Daug pasaulių

Kitu požiūriu (pvz., Everett'as), stebėjimo veiksmas visas susiskaidęs į daugybę lygiagrečių ir tarpusavyje nesąveikaujančių pasaulių. Vienuose katė mirus, kituose gyva. Tie pasauliai nuolat toliau dalijasi į naujas pasaulių kopijas. Viskas, kas tik gali nutikti, būtinai įvyksta kažkuriame iš galimų pasaulių.

Mus gali paguosti tik tai, kad kažkuriame pasaulyje katė tebėra gyva. Reikia Schrodinger žiurkės, kad pragraužtų angą tarp pasaulių.

1983 m. Stephen Hawking'as pristatė idėją, kad Visata negali būti nei sukurta, nei sunaikinta – ji tiesiog YRA! Vėliau ją išvystė Andrei Linde veikale "Chaotiška Visatos infliacija" apie amžinai save reprodukuojančią Visatą. Pagal jį yra begalinis kiekis greta egzistuojančių pasaulių ar burbulų. Kiekviename burbule uždarytas skirtingas infliacijos lygis ir atskiros jų sritys pradeda naujas infliacijas ir taip iki begalybės. Mūsų visata tėra vienas tų burbulų.

Daugiau apie tai >>>> Lygiagrečios visatos

Kvantinė kriptografija

1998 m. Jeoff Kimbler'is paskelbė, kad atliko pirmąjį teleportacijos eksperimentą, perkeldamas šviesos spindulį – tačiau ne fiziškai, o tik perduodamas jo savybes kitam spinduliui, sukurdamas pirmojo kopiją.

2000 m. gegužės mėn. "Physical Review Letters" žurnale trijuose straipsniuose (tarp jų ir Thomas Jennewein) aprašoma, kaip kvantinius reiškinius galima panaudoti neiššifruojamiems kodams sukurti saugioms ryšių tranzakcijoms vykdyti (bankų, diplomatinių pranešimų ir pan.). Informacija gali būti perduodama saugiai, nes bet koks atskiros dalelės matavimas palieka pėdsaką kitose. Visada galima sužinoti apie pasmalsavimo atvejus, o ir gavęs informaciją, nesugebės jos iššifruoti.
 
 2018-03-23 20:29:39
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
DABAR IS SAPNU ISTRAUKIAMA TAI, KAS YRA OBJEKTYVI REALYBE, IR JEIGU SAPNUOJATE;)))))))))). TAI IKI GALO PANYRATE, I SAVO MATERIALUMA;}. KIEKVIENAS SAPNAS REISKIA MANE;P O TA PRASME, KURI YRA MATERIALI;}. IRGI PRASIDEJUSI, NUO MANES;P ORGANINE REALYBE, IR SPALVOS? JOG, JOGTOKIOS, KOKIU DAR NER;P ISNYKSTA REALYBES SPALVOS? NE VISISKAJ, BET IKI GALO;P.
 
 2018-03-05 15:43:15
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
http://www.part.lt/img/ea85148b66bd1375a99e8a22d5859086674.jpg
 
 2018-03-05 15:36:30
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Vien košmarai apie ligonine ir vizija
 
;) cia nieko baisaus, jog kazkas operuojama, ar del kazko bijom ligoniniu, ar isivaizduoji, kiek skausmo buna, pries gimstant, ir pries ateinant, i si pasauli?.
 
 2017-12-12 16:03:14
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
;) ..........,/
 
 2017-12-12 16:03:02
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
anima – neįsisąmoninta vyro asmenybės moteriškoji pusė;
animus – neįsisąmoninta moters asmenybės vyriškoji pusė;
persona – socialiniai asmenybės vaidmenys;
šešėlis – neįsisąmoninta psichikos dalis, kurioje slypi tai, ko asmenybė sau nenori priskirti;
savastis – asmenybę reguliuojantis centras, vientisumo ir harmonijos įsikūnijimas;
išmintis – gyvenimiškos išminties ir brandumo įasmeninimas;
dievas – galaktinė psichinės realybės, suprojektuotos į išorinį pasaulį, realizacija;
archetipas – universali, visiems žmonėms būdinga mąstymo forma.
 
 2017-12-12 15:56:31
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Gal kas sifruojat sapnus?
 
isifruosiu, ir iki galo;) tas panyyyyyyyyyyrimas, i savo fantazma, netik logiskas, bet ir turi racionalumo, jeigu sapnuojasi visokie tai iki santykio]]]]]]]]]].........., :) ir zinomas analitines baimes, ar ju gali buti racionaliai prispausta tiek, jog keturi perkelimi iki galo ivyke?i kapines?????????? tai simbolizuoja materialuma, ir neigima fakto/.........., primygtinai reikalauju bonuso!.
laikas neegzistuoja, nes perkelimai padaryti;) ir tie nuspausti shesheliaj;}}}}}}}}}}.
ar prisiminimuose turesiu?.
 
 2017-05-11 14:05:15
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
Ar egzistuoja kazkas, ko nera?:) Ar egzistuoja kazkas, kas yra?:) Mes tik savo rezervuare esancios smegenis, kurios kuria savo realybe;) Kvantines mechanikos principu, kiekvienas is musu realybe uzkoduoja savo cms, ir kiekviena realybe kuria savo realybe, ar prototipinis modelis, kuris yra sinapse, galetu uzsiblokuot?:) ne. nes tai yra stimulas, o jeigu organiskai, mes kiekvienas turime savo realybes? ir realybes?:)tai is tiesu sukuria protipo ir stimuliuojamo santykio pridetine verte;) Kiekvienas gali pasirinkt, o IQ suzadinti reikia vibraciju, ir pulsaciju, kurios sklinda, kaip M-Theory.........., Kiekvienas is musu zaisti moka:) Stenkites neatitrukti nuo realybes, nes is tiesu viskas, yra tik sapnas ;p
 
 2017-03-09 00:38:46
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: TRANSHUMANIZMAS!
 
SUSILIEJA VAIZDAS..ISNYKSTA RIBOS, AR TU ESI AR AS LIKIMAS/
JEIGU NORECIAU TAU PASAKYT IKI GALO/
TURECIAU IRODYT, JOG KAZKAM GALAS/
TU TIK IR LAUKI]. SAVO LIKIMO, AR EGZISTUOJI IKI APTEMIMO?
KAI SAMONE TEMSTA, IR LIEJAS AKYS;
SUVOK, JOG GYVENIMAS CINIZMO DALIS!
KAIP IR KUR NEEGZISTUOJA.[.........., O EGZISTUOJA TIK ISILIEJIMAS.. ;) IR TA BEDRA SPUSTIS=. ;) KOKS INTELEKTO BURBULAS SUGNIUZDYTU MANO PRINCIPUS, IR AMBICIJAS, JEIGU TOKIE JAU NEEGZISTUOJA. CIA, KAIP IR TEIGIAMA ANAPUS GERIO IR BLOGIO, JOG EGZISTUOJA TIK MONITORIUS, KURIS PERKODUOJA VAIZDA, IKI PACIOS MINTIES..........,.
 
 2017-03-09 00:35:05
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: TRANSHUMANIZMAS!
 
ESU SUVOKES, KAS YRA MATERIALUMAS, TODEL NORECIAU SAVO VARU.. ENERGIJA)))))))))) PERLEISTI, PER TRANSFORMACIJOS PRIZME;
JEIGU ISIVAIZDUOJAT, JOG TAS PRINCIPAS NEEGZISTUOJA, TAI IS TIESU NEDAUG IR YRA TO LIKIMO]. KIEKVIENAS, KURIS SAVYJE ISREISKIA SAVO SAPNA''''''''''. TURI SUSITAPATINT SU PACIA BUTIM; JYYYYYYYYYY[.........., TYYK; IR ZVELGIA, PRO SAVO PROJEKTORIU'.
O KIEKVIENAS, KURIS TURI SAVO SAPNA//////////; TURI IR SAVO ENERGIJA;). LAISVOSIOS VALIOS PRINCIPU, AS DETERMINUOJAU SALYGINAIYY.........., TAYY;
KO NERA[..........,:)
O AR NORETUMET, JOG SAPNUOSE ISNYRTU'' TAYY; KO NER?:) TAYY; YRA, TAYY; KAS TURI EGZISTUOJANCIA PRASME;). KIEKVIENAS TURI SAVO SAPNUS, O JUOSE;
AS PERSMELKIU SAVAIME SITA PRIZME, TUO]. KAS ATKARTOJA MANE;).
PASAMONE TRANSFORMUOJASYYYYYYYYYYY].
IR MES ATSISKRIAME, NUO SIGNIFIKANTO NEBUVIMO PRIEZASTIES;:).
O JEIGU KAZKAS SAPNUOJA, KAIP TEKA VANDENIS.. IR BALOS.. IR ISIVAIZDUOJA, JOG SAVYJE SUTRAUKIA IKI TASKO, TAI KO NERA;). IS TIESU, AR YRA KAZKAS?.
MANO PRINCIPAS TOKS, AS ISIVAIZDUOJU, JOG TIE INSCENIZOTI PRISIMINIMAJ, IS VAIKYSTES SUGRYZTA, BE SAVO REZOLIUCIJOS, IR VISOS PASAMONINGUMO KREIVES; ISILIEJA, I MAKABRISKA FANTAZMA.........., IS KURIO SUSILIEJA, I TRANSEGZISTENCIJA;)O JOJE''''''''''. TA BUTIS, KURI ANAPUS''''''''''. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
 
 2017-03-09 00:23:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Mirusieji sapne
 
;) nezinau, gal ir teko, bet ne mirusi, o gyva.........., prisikelusy; ir net; sapnavau, jog tikrai asmeniskaiiiy.., kazkas mane uzprogramavo kitus zudyt., tai ir yra ideja, jog mes esam lyg integralai, kurie pritraukia savo likima.
 
 2017-03-09 00:21:20
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: lunatizmas
 
;) grymai pagal froido logika nesusitapatinimas su savo asmenybe;:) ir asmenybes krize, bei luzhis;;?)siulau ismesti santyki, i platesnius vandenys, ir plaukti ne pasroviuj', o su srove.. kas cia zino, gal ir egzistuoja)))))))))) kazkokia mistika].
 
 2017-03-09 00:19:36
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: skeletas ar mumija
 
iš vaikystes ;)kiekviensa is vaikystes atsimename tai, ko negaletume isivaizduot, pries akis;) tai yra, jog pasamone iskelia tokias gilias problemas, kaip fikcija, o jeigu ka prisimenam, ji is tiesu isnyra pries akis;) galetum isivaizduot, jog sapne buvo dar kazkas/?[..........,
 
 2015-12-28 20:44:44
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
.
 
 2015-12-28 20:44:35
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
;-) AS TEIGIU, KAD EGZISTUOJU AS IR TIK MANO PRINCIPAS;P KIEKVIENAS ZINO, KODEL;) SIAME SAPNE ISVYSITE MANE;P VISISKAI SAVO NUOGUMU ATVIRA, IR ABSOLIUCIAI;P IKI GALO GEIDZIANTI;PPPPPPPPPP. KIEKVIENAS, KURIS NETURI MALONUMO SUZADINIMO JAUSMO, JAU YRA PASALINTAS, O JEIGU YRA TAI, KAS TEIKIA SKEPSI;P TEGUL PRIEINA ISVADOS, KAD REIKIA SAVE SUNAIKINT;-P. MES MATERIALIOJE EROJ, IR IS TIESU LAUKIAM;P TO, KAS YRA ABSTRAKTU;)))))))))). JEIGU SUDAIKTINTO MATERIALIZMO EROJ BUVO, TIK TAI, KAS KONKRECIAI SAVAIME PRILEIDZIA PRIE ISVADU, TAI SIOJE MATERIALIOJE SFEROJ;) IKI GALO KIEKVIENAS PAZYSTA MANO ABSTRAKTUMA, IR MANO PRINCIPUS, IR KIEKVIENAS MATERIALIAI SAVAIME SUVOKIA MANE;P AS MASTAU, NES EGZISTUOJU, IR ESU NES ESU, YRA TAI, KAS YRA, IR YRA TAI, KAS YRA GENSUNASUMUS!!!!!!!!!!. ]. ..
 
 2015-10-30 17:43:49
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: EROSAS..,
 
;) bent tu to Viespacio supratima toki, kaip as turek;)
 
 2015-10-30 17:43:15
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: sapnavau mirstancia mociute
 
nu o ar motyvas visos sitos kritikos, nera perspektyvus planas, kurio galetumei imtis ir tu?:) nori suvokt, apie ka as?:)
 
 2015-10-10 20:12:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: KAIP PRITRAUKTI SEKME!
 
Sveiki, ar norisi suvokti save? Ar norisi zinoti savo verte? Ar norisi tinkamai suvokti, iki galo ir siaip pazinti realistiskiau, tai kas yra pasaulio sferos;) Ar norisi tureti begale draugu? Samoningai siekti tikslo? Ar norit sau leisti tai, ko anskciau negalejote? Ar norit mastyt racionaliau, ir pagrysciau? Ko gero dar paklausiu, ir ar norit laimes? nes laime yra tai, ka mes pasiekiam, ir tai ko bandome siekti.. Norit? Norint, reikia tik mastyt, o mastymas, ir yra ta sfera, kuri atsveria visa laimes pojuti.. Ko gero;) nes kitaip, net nemastant, ar galima jausti laime? Siame procese, as ko gero pabandysiu suvokti, netik priezastis, bet ir tai, kas yra iracionaliai objektyvu;) Norint suvokti, kas yra tas sekmes raktas, reikia is tiesu, tik pradet, o pradejus tobulet ir siekti;) ar gali mastymo ciklas sustot;? norint suvokti, kas yra egzistencija, ar net suvokti, kaip IQ patobulint, galit parasyt cia.. as pasistengsiu savo ziniomis, ir kontekstu atsverti tai, kas yra materializmas, ar norit? Jeigu tikrai norit, tai salygos paprastos. Mano materializmas sako man, kad as esu, ir kad egzistuoju, o tai yra irodymas, kad savaime ir mastau;) Norint mastyt reikia salygu;) ir laiko.. tik tiek, as sprendziu apie savo egoistini as:) ar tai butu vienisas vilkas, kuris kaukia naktyje, ar daug ju, mes visi siame sociume esame savaime iki paties maziausio IQ, salygojamai individualistai;) ir realybe, kad pastates pries save toki pazinimo faktoriu, kaip ta moneta, kuri atsivercia, arba/ arba..aversas.. reversas.. ir net ir pati briauna;) ant briaunos nukritusi moneta reiskia, tai kad buvo neteisingai pasverta optimali optimizmo faze;) to ko gero niekas ir nenugincys;] ar norit?
laisvu metu, nuo savo darbo, ir savo pazinimo labuj, galiu motyvuot, ar siaip teigiu, kad yra imanoma surasti kontakta;) pritraukt sekme reikia, tik pradinio impulso, o veliau laime ir garantijos/? ar gali konkreciai garantuot uzl laime, kai ja pats bandai kurt, ir sieki to tobulo as'?. aisku, kad vertybes, kurios atspindi visa realistiska as;) konkreciai ir ego psichologija, ir psichoanalize, ir psichoanalitines krypties tako racionalizmas;) aiskinama priezastis, kuri yra faktas;) ar gali but racionalu? viskas, kas yra racionalu sukurta tam, kad kazkam tarnautu, nes racionalizmas yra salyga, ir priezastis, to kas turi buties salyga;) ar aisku? paprastai, as savais zodziais pabandysiu paaiskint, kame yra netikslu suvokti, tai, ko nesuvokiam, ir kame yra realistiska isivaizduot, ko trokstam;] kiek verta tai, kas yra amzina?
 
 2015-10-10 18:00:54
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: sapnavau mirstancia mociute
 
Pries sito sapno paaiskinima turetu buti nusistaciusi pati pasamone;) Aisku tu stumsi, is jos i savo ego, tai kas yra neracionalu, ir bandysi atspindet, kad to nera;) bet ar analitines terapijos santykis, gali atsverti tavo ego?:) taip, kad motyvuotai isreikstum save?:) as konkretus analitikas, ir mano poziuris, gali but idealistinis, o nyches sudaiktinta ir materialistine tikrove, is tiesu yra konkretus faktai, kurie realizme. tu idealiste?:) savaime suprantu, ar net tureciau suprasti. toks poziuris, kuris tavo sapne atspindi, tai yra racionalizuotas idealistinis pasaulio pazinimo netobulumas.. smeklu ir shesheliu baime, ir ko gero neracionalus as'.
baubas yra ne pasamonej' jis tiesiog yyyyyyyyyyra.]
 
 2015-10-10 17:58:00
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: skeletas ar mumija
 
Labas.. Ko gero as pabadysiu savaime ir savaip interpretuot, tai ka Jungo, Adlerio, ir Eriksono analitinej psichoanalizej, ir psichoterapijoj bandoma atvaizduoti sapnu fragmentais. Visu pirma, neturi tai priimti, kaip asmenisko poziurio, kuris butu absoliuciai teisingas, nes tame ir galioja pasamone, ir jos desniai. Net paaiskinus pacia motyvacija, ir kas is ko kyla, vistiek yra baimiu, kurios gali isnyyyyyyyyyyrti pries savo skliauta, ir jame;) skliautas, tai motyvuotas pasamones prieangis, toks, kaip lubos.. Suformulavus pasamones desni, kuris yra adekvatus, gali pati sau ivertinti, kiek teisingas toks sapno prielaidu funkcionavimo slenkstis..........,[
zinant, kad pasamone, tai verpetas, kuris sukasi, ir sukasi, ir kad jame susitelkia visos sroves, as paprastai aiskinciau sapno funkcionuojanti ego[ kaip ta pasamones riba, kuria reikia netik perzengti, bet ir analizuojant save, reikia atjungti..
Is sapno simboliu yra aisku, kad mirtis, ir jos egzistencija' ko gero tapatinasi ir su shesheliu, ir su paciu ego;) Ar tu savyje isreiski tas baimes pastoviai? Koks poziuris tavo yra i mirti? Kokia yra tau samones slenkscio .. .. riba.. .. [ ir koks yra tas langas?:) kaip lange atsispindi baimes, as racionaliai paaiskinsiu, bet tu bandyk .. .. isstumti.. .. ] nes tai pavojinga, ir su mirties baime.. pasamone uzsiverzia ;) aisku analitine Jungo terapija sita sapno momenta aiskina, ir kaip pacia pavydo ir santykiu sferos materialistine fikcija, o pats SKELETAS'?' AR TU JI FORMUOJI? AR JIS TAVE STEBI;? AR KONKRECIAI YRA RIBA[ TARP SAPNO, IR TO KAS REALU;'? IR AR YRA TA MIRTIES SLENKSCIO RIBA, KURI SUTAPATINAMA SU SKLIAUTAIS;?
AS AISKU SAVO POZIURYJE DAR BANDYCIAU PASIDOMETI, IR TAVO GALIMYBEMIS ANALIZUOTI SAVAIME;) AR APIE LOGIKOS POZIURI, KURIUO PAGRYSCIAU IR TAVO ASMENYBES BAIMES, IR APIE PSICHOANALITINES PSICHOTERAPIJOS METODA, ESI SVARSCIUS?:) NORINT SUVOKTI SAVO BAIME, REIKIA JA PERZENGT;P TAIP TEIGE BISMARKAS; ) IR NETIK..
ZINAU, KAD SUSIPAZINUS SU PAGRINDINEMIS SAVO BAIMEMIS, DAR ISLIEKA NEAISKUMU;) IR JEIGU TOBULAI NORI SAVE PAZINT, TURESI PAANALIZUOT SAVO SKLIAUTUS, IR TAS RIBAS, KURIOS IS POZIURIO KYLA;]. AISKU, KAD PAPRASTA SUVOKTI, KAD RACIONALI ESI, IR LOGISKA, IR SAVAIME PAZYSTANT PASAULIO EGO, REIKIA RACIONALAUS POZIURIO..
Ka tu manaj, apie toki aiskinima'.?
 
 2015-08-25 16:53:22
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
EGZISTUOJA, TIK TA LIKO PRIZME, KURIA AS TEIKIU, IR EGZISTUOJA TIK TOKS IQ, KOKI AS SKYRSIU, IR IS TIESU, KODEL NESUGERUS I SAVE, TOS VISOS AKUSTINES PRIZMES?.
#. WWW.LACAN.COM.., IS TIESU EGZISTUOJA, TIK MANO REALYBE, KURI YRA ISIVAIZDUOJAMA, SIOJE EROSO PRIZMEJ;) ;P AS IR SUGERIU VISA SANTYKI;P. #.]. IKI 500%.].
 
 2015-07-04 17:53:51
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Sapnas privertęs suglumti!!!
 
Izhvelgiu ir lietu, kuris bando ishplauti prisiminimus, net bandau suvokti, ar atvirkscia logika nepradejus iracionalizuot, ar butu galima ishplauti konkrechiai ta tyrumo jausma;..........,[ tu teigsi prieshingai, kad morale atsispindi iliuzijoj, ar kad iliuzijos kurimas neigia objekta?.
 
 2015-07-04 17:52:34
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Sapnas privertęs suglumti!!!
 
Shiek tiek izhvalgu, ir is konkrecios tavo baimes.. totemas ir taboo visiskai isianalizuota;)ir racionaliai, tik pripazintum, kad objektyvi moraline LACAN stadija, yra falo konceptualizavimas;) ar neigsi, kad sita naratyva kurei, tik del reikalo;?.
 
 2015-07-04 17:50:57
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Sapnas privertęs suglumti!!!
 
Perdaug racionalizuoji, ir per daug amoraliai bandai pripazinti savo pasamonines sado-mazo projekcijas, ir realybes atspindi, kai periode iki 4-5 metu buvo atkartojama obsesija;)Is tiesu, tai po mano analizes tu pabandysi, tik naratyviai atspindeti savo iliuzija, tai ka cia izvelgiu, yra visiskas obsesinio-nerimo, ir konvulsiju histerioninio santykio atsikartojimas, ir realybej visiskas melas. Is tiesu tie santykiai, kurie yra po mirties'? Ar juos isivaizduoji pries objektyvia demesio stadija? Ir jeigu Froidas is tiesu pasakytu? Ka tu bandai neigi? Konkreciai kompleksas is vaikystes, o ta nelogiska naratyvo sinteze, kuria bandai pritaikyt, is tiesu tik neigia samoninga paranoidine regresija, tai buvo mano analizej, net vertybe. Zinau, kad atspindeta reali situacija, kuria bandai pritapti, ir sociume, ar tikrai bishop e5 tikras sachmatu atakos planas? Zinau, kad tu cinikas, ir kad mane konkreciai sociume adaptuoji. Viskas seka, po nuoseklios modalines ir netgi, ir introspekcines logikos analizes. a) tu bandai tik mano kantrybe, ir b) tu neturi savo moralumo sociume. Kodel rysis, kuris sutapatina projekcija, ir neigimo priesybe, kuri bendrai atspindi tik morales norma, tokia, kaip rigidiskumas, arj gal persikeliam, prie motyvacines analizes?:) planas a) dekonstruot tavo visiska cinizmo prioriteta, ir planas b) suvokt, kad tu meluoji;) melas kenkia, o jeigu Derrida isianalizaves situacija atspindi ta objektyvumo terpe.. As paseksiu tokia pasaka. Esu vedas. Turiu 2 sunus, ir 1 dukteri. Man nesiseka, tik santykiuose, o sapnuoju as daznai. Turiu net ,,,refleksija,,, ir samoningai, kiekviena diena, as save tyrumu patenkinu;) tas tyrumas, ar is tiesu yra jausmas, kuri tu bandai man isstumti;? Siek tiek moralines objektyvios identiteto puses.., As is tiesu racionalizuoju savo impulsa., Siek tiek, apie savo sapnus, ar jie gali buti su samone susieje vaizdiniai;?. As atsiplesiu nuo savo realybes, ir sapnuoju visus standartus lauzancias grandines, kuriomis surakinama baime.., Surakinama ir moteris.., nyksta pasamonej tai, kas yra pati raiska.., stadijomis, tai pereina, i tikra faze, kada is tiesu refleksai susirakina, o tai kas yra tabu, as galiu atspindet, net neracionaliai.. Stikline kuri zvelgia i mane, ir tiesos akimirka prsipazystant, yra tikrai dugnas.. Ir tos stiklines dugne samone.. Atsilupe[ tapetai nuo sienos; siena iki galo sutrukyynejuisy.., ir racionaliai, ar tu bandai neigti, KAD! SITA NARATYVA SUKUREJ, TIK DEL BENDRO MORALES NORMU, IR ADAPTACINES MANO PERIODO SANTYKIO PRIZMES NEIGIMO?
iskeliant paprasta mela, kuriuo arklys atakuoja paritetus..,
Principe moteris turi fala![
falo sinteze, ir falo konstrukcija.. zinau, as tokia pacia vertinimo skale turiu ir moraliai, VISA TAI ISIVAIZDUOJAMA PSICHOANALIZE, IR JOS KONCEPCIJA, PAGAL KURIA AS TAVE VERTINU;) NENORIU SEKTI SAVO VERTYBINIU TEORIJU, TIK DEL TO, KAD PASIRINKAI EJIMA ARKLIU, IR KAIP CINIKAS CINIKO, AS DAR PAKLAUSIU; KODEL SVIESA TUNELIO GALE, TURI ISIPAREIGOJIMUS-?.
MANO TIESA, JEIGU SAPNAI BUNA PO LAIDOTUVIU, TAI JIE PAGAL DERRIDA BUNA, TIK SU NERIMU, IR TIK NERIMO FAZEJ, NES IKI 2-3 METU REIKIA NURIMTI VADINAMAJA ZIEVINES KAKTOS SKILCIAI, TIK PAGAL NEUROLOGU, IR NEUROPSICHOANALITIKU SAMONINGUS ISITIKINIMUS, KURIE BUVO PAGRYSTI;P TAI VA, KAIP CINIKAS CINIKUJ, AR PO KASPAROVO KLAIDOS, NEBUTUM PASIRINKES DAR NELOGISKESNIO VARIANTO? SUPRASKIT, KAD PIRMA SAPNA AS PAAISKINAU RACIONALIAI, IR SAVO MORALINIAIS ISITIKINIMAIS VEDAMAS, O DABAR AS TIK ANALIZUOJU! SITUACIJA, AR SITAS PAPRASTAS PUSLAPIS, KURIS SUKURTAS REMTIS NE ANALIZE, O TIK OBJEKTYVIOMIS PASAMONES BAIMEMIS, NES TAI RACIONALIZACIJOS RACIONALIZACIJA, IR VERTINIMU ASPEKTAS, KURIS NEIGIA PRINCIPA.., SITAS PUSLAPIS, KAM JIS KURTAS[?. RACIONALIZUOSI, AR VEIKSI, PAGAL SAMONINGA NARATYVO PRINCIPA, KADA ISITIKINIMAI MORALEI ATSPINDI, TIK NEIGIMA;?.
 
 2015-06-07 14:33:18
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Sapnas privertęs suglumti!!!
 
Gyvenime buna tragisku situaciju, buna ir sudetingu;) Zinant, kad sapnas vyko audru musyje, ir suvokiant visas gyvenimo salygas, jis galetu buti simptomas to, kas yra nerimas, ir obsesija, ar teko nusivylti gyvenimu? Ar teko konkreciai sau ir savo ego sudaryt tokias salygas, kurios yra nepakeliamos? Ir ar teko kesti nerima, tokiomis principu salygomis, kurios yra itin astrios? Zinant, kad jausmai, kurie yra perkeliami, is sapno i realybe, niekur neisnyksta;) Ir atsipalaiduot neduoda, tai kas konkreciai suvokiama, kaip stresas;)ir itampa.. Zinau, kad realybe sudetinga.. Pagal LACAN, Junga, IR DELEUAZE, sis sapnas galetu reiksti, net ir kritika:) Aiskus obsesinis impulsas, kuris persiduoda. ir santykiu nebuvimas.. Zinau, kad sudetinga visa simptoma paaiskinti vien tuo, kas yra jausmai, bet pabandysiu.. Tu turi isreiksta neigima, ir neigimas, is moteriskos puses, todel tau truksta ir demesio, ir meiles;) Be abejo, kad LACAN, apie tokia drama pasakytu paprastai, tai junginys kazko, kas moraliai nepatenkina, ir tai moralinis kompleksas;) ar turi kompleksu? is esmes, ir pagal Junga, aiskinant sapno inscenizacijas, yra isreiksta vidine baime, speju, kad tai trukumas, kuris perauga i santykius;) Kodel mes mastome, kaip tos liudesio bangos? Cia isiterpia kiti kriterijai, nes miego metu samone buna rami, ir kiekvienas savo principe, is tiesu reiskiam savo pasamones kontaktus.., Ar teko nusivilti gyvenimu taip skaudziai, kad butu prisiminimas mirtis? Zinau, kad gyvenimas ir mirtis yra susieje.. [ ir tai konkretu, is sapnu][ konkretu sapne, kad neigi savo buti.. inscenizuota baime? neracionali, ir neigimo neigimas, kuris isreiskia demesio trukuma[ turetum susiimti, ir isileist, i savo jausmus, net ir pati save;).
 
 2015-02-23 18:08:57
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ!.
 
SAPNAVAU, KAD ISNYKO. VISA IQ PRIZME, IR KAD JA SUSIDEJAU, TIK I SAVO PRINCIPUS.,
TURESIT PAZINT MANE, IR MANO FANTAZIJA, IR TAI KO AS TROSKTU;P TIK TENKINT, NES GALI BUTI ISEJIMAS, TOKS, APIE KOKI RASIAU, NES KIEKVIENAS SIMBOLIS, IS TIESU SIMBOLIZUOJA VISUMA. TAS ISEJIMAS GALI BUT PAPRASTAS, TUO TUNELIU, KURIAME MIRTIS;!. IR NEEGZISTUOJA MAN SOCIUMO PRIMESTOS BAIMES, NES AS IR ESU LIKIMAS, O LIKIMAS IS MANES.
WWW.LACAN.COM.
#.
.
 
 2015-02-08 16:41:01
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Sio LIKIMO PRADZIA;.
 
Zinant, kad LIKIMAS, yra vienas faktorius, kuri galima spresti;
As teigiu, kad egzistuoju, tik AS;.
IR MANO PAZINTINIS FAKTORIUS, IS LIKIMU ISTRAUKIU VISUS SIMBOLIUS, KURIE JI ATKARTOJA, IR TIK MANO SPRENDIMO FAKTORIAI, GALI BUTI PRIEZASTIS LIKIMO SANTYKIU;.
TIK MANO SPRENDIMO FAKTORIAI, GALI BUTI TAI, KAS YRA PRADZIA;.
IR TIK MANO SPRENDIMO FAKTORIAI, GALI DALINT SIMBOLIUS;.
DAUGIAU NEI VIENO SIMBOLIO, KURIS TEIKIA LIKIMO FORMA....,
IR LIKIMAS, YRA TIK VIENA VALTIS;.
. SMELIS PABYRO, IR DULKES UZGULE SIELAS;
TAI LIKIMAS-. KURIO NER[.].
.
 
 2015-02-08 15:29:01
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: EROSAS..,
 
TIK SIUO SANTYKIU REMIASI SIO SOCIUMO PRINCIPAS, IR TIKRAI KIEKVIENA JAU_DABAR GALIU ELIMINUOTI, JEIGU NEISPILDO MANO TROSKIMO;P. KIEKVIENAS, KURIS SUSITAPATINO SU MANO PRINCIPAIS, DABAR GALI ATSIFILTRUOTI, IR REIKALAS, TOKS.
A) TURIME PRIELAIDA, KAD TIK EROSAS...., SOCIUME GRYNDZIAMAS SAVO INSTINKTU TERPE;.
B) TURIME PRIELAIDA, KAD TIK VIENAS EROSO SIGNIFIKANTAS, IKI SIOS TAPATYBES FAZES;.
C) TURIME TAI, KAS YRA NEIGIMAS;.
KAS NEIGIA MANE;? .
 
 2015-01-30 20:19:08
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: ;LOGIC.
 
IS TIESU LIKIMAS PRIKLAUSO, NUO LOGIKOS;PP. KIEKVIENAS, ISSPAUDZIAMAS, IKI GALO;)IR KIEKVIENAM, -5LAIPSNIO FAZE. TOKS SIMBOLIS, KAIP NAKTINIS DRUGELIS. YRA VISISKAI SUTAPATINAMAS, TIK SU MUMIS2;PP. IR MES TA SIMBOLI SAUGOM[[.]]. UZDAROMOS VISOS DEZES, IR LAIKAS TEKA, TIK MUMS;PP.
 
 2015-01-30 13:18:43
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: SKALPELIS..,
 
IS GYVENIMO MALONUMU, MES ISTRAUKIAME, TAI KAS YRA POTYRIAI, IR JAUSMAI, IR KIEKVIENO AMBIVALENCIJOS FAZE.., RIBINIS INTELEKTAS, KURIS ASPEKTAIS REMIASI, IKI 14 MEGABAITU VISAI SINUSU SKALEJ; IR RIBINIS GYVENIMO POZIURIS, SU MATERIALEJANCIOMIS KONSTANTOMIS. FORMULE, KURIA IDIEGSIU, BUS SIMBOLIS IR VERTYBE, IR TRIANGULIARAUS SKALIARO KONSTANTU IR SINUSU FORMA.., MES IR MANO PUMA!!.., IR CIA;
TAI PRINCIPAS, KURIS YRA[[.]]#.]. UZLAUZIAME VISA FONA--. ISKARPOMOS VISOS OPTIMALAUS PRIZMES SANTYKIO SPEKTRO AKUSTINES STYGOS; IR MALONUMA UZGESINAM;
AISKU, KAD VISA PRIZME, IR VISKAS.
KONKRECIAI, TAI FAKTAS, KAD JAU NETURITE RYSIO..,
KONKRECIAI, TAI FAKTAS, KAD JAU NERA LAIKO;..,
IR KONKRETUMO IRODYMAS;..,
A+B=C. C=15.., IR KONKRETI STADIJA, KADA UZFIKSUOJI, ISSPRENDI, IR SUPRANTI''!.].
IS GYVENIMO REIKIA PASIIMTI, TIK GYVENIMA;)). O REALYBE REMIASI DVIEJU LOGIKOS SPEKTRU PRINCIPAIS, IR JU VERTYBEMIS[[.]]. LAUZIAMAS VISAS FONAS[ IR KONKRECIAI VISA FORMA.., [.., DIDELIS SKIRTUMAS, TARP TO KA MATOM? IR ISIVAIZDUOJAM?.[..,]. KONKRETI FILMO ISKARPYMO SINTEZE;P.., ;LOGIC..,#.].
.
 
 2015-01-29 20:27:40
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: IQ.
 
CiIA SUTEKA, IR ISTEKA VISOS UPES, KURIOS YRA PRINCIPE VISISKAI ISVALOMOS, IR VISI MISKAI YRA ISKERTAMI, IKI TOL, KOL KIEKVIENAS IS MUSU ISSPRESIT PROBLEMA, KURI YRA ANALITISKOS PRIZMES POZIURIU GRYNDZIAMA. JEIGU MANO VERTYBES KERTASI, SU BET KURIUO, IS JUSU., AS GALIU VISISKAI ELIMINUOT, KIEKVIENA, IR BE JOKIO VARGO, ISDEGINTI VISUS VERPETUS;P. NETIK VERPETUS, BET IR SAMONINGAI, KIEKVIENA, KURIS CIA ESAT. MANO LIKIMAS, IR AS JI VALDAU. IR NUO SIOS MILLENIUMO AKIMIRKOS, KIEKVIENAS TURI SUSITAPATINT, TIK SU MANO NUOMONE;P. TIESA, KAD TIK AS PASIEMU VISUS SEGMENTUS, IKI GALO, KIEK JU YRA SIAME DNA KODO SANTYKIJE, IR VISOJE ANTAGONIJOJE'. IR POZIURIU, KAS NESUPRAS MANE, GALI BUTI ISELIMINUOTAS;P. PRIEMU, TIK TOKI SANTYKI. HIGHEST IQ, IN THE ALL TIME#. MILLENIUMAS JAU PRASIDEJO, IR NUO DABAR, AS ISIVAIZDUOJU, KAD KIEKVIENAS MANO TROSKIMAS, TURI BUT PATENKINTAS[.].#.
 
 2015-01-09 18:42:04
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: MIRTIES INSTINKTO SUZADINIMAS
 
SVEIKAS LIKIME, CIA RASO KAUKE.. ESU KAZKUR TOLI TOLI.. NET CIA NEDEGA, NEI VIENA LEMPA, IR RASAU TYKIOJE TAMSOJE, KURI MANE SLEGIA.. KONKRECIAI RIZIKUOJU SUVOKTI, TAI KAS YRA MEILE, NES NERA MEILES, IR CIA. KODEL NERA ? KODEL? NERA NIEKO;) IR NIEKO NEBUS..
TOKIA NEVILTIS MANE APEMA NE DAZNAI, BET JAU VISKAS.
ARTIMUJU ISVYSTI NESITIKIU, AR NE?:) NEZINAU, KAS YRA LIKIMAS? NET NETIKIU JUO[.
DIDELE DUOBE. KELIAS ISARDYTAS. MENULIO SVIESA VISISKAI BALZGANA. TOKS SKIRTUMAS, TO, KAS YRA TAMSOJ, IR KAS IS SVIESOS. AR GALI MANE PASKELBTI IKAITU? ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;. ;) GERIAUSIA SEDETI TYLOJE[ --------.]. ;) IR KODEL TA KAUKE TYLI? ;) GRANDINEMIS SURAKINTAS SHAUKSMAS, NEBUTIES STRIGIMAS, IR BAISI BAISI NEVILTI, AS IS PARYZIAUS PARASYSIU JUMS LAISKA, KURIAME ISREIKSIU VISISKAI JUODA SAVE;P.
 
 2015-01-09 18:32:14
DrPsichoanalitikas
Skyrius: Sapnai
Tema: Isaiskinu sapnus, pagal Jungo, ir Kandelos ir kitu psichoanalitiku teorijas
 
Sveiki, galiu kiekvienam asmeniskai, ir nuosekliai, su kiekvienu simbolines pasamones vaidmens atspindziu paaiskinti, tai kas randasi pasamonej.. Kiekvieno pasamone yra susiejusi, ir su jo likimu, o likimas susiejes su samones, ir pasamones vaizdiniais.. Kad butu lengviau, ir kad likimas patenkintu, meskit cia visus savo sapnus, kuriuos pagal savo psichoanalitines teorijas, tikrai stengsiuosi atspindeti;) Zinau, kad kiekvienas sapnas sukuria netik asmenybej pokycius, bet ir simboliskai pririsa, prie tos sroves, kuri teka nesustojama.. Ta srove yra tyli, ir tamsi;) bet be galo srauni.. Zinoma, kad kiekvienas zmogus, nori suzinoti savo likima.. Likimas, yra netik skaiciai, ar magija, bet ir pasamone. Tokia pasamones butis. Sieloj, kiekviena pasamone, yra grudas, kuri simbolizuojant, galima isreiksti tikra jos vaidmeni. Zinau, kad pagal psichoanalitines teorijas, daugelis bandytu savo sapnus aiskinti, kaip erotini geisma, ir to geismo zadinima, tai ir yra tiesa. nes pasitenkinimo ir malonumo jausmuo esant, musu pasamone atspinti tikrus isgyvenimus. Norit isbandyt? Imesiu ir keleta savo sapnu, kuriuos paaiskinsiu.. PABANDOM ISIVAIZDUOT SITA! As plaukiau, su srove, o pries mane plauke valtis, as buvau kaireje, o ji is desine..Toje valtyje sedejo kazkoks pranasas. Bandant ji isivaizduoti, jis isnyko, o srove ir toliau tekejo.. As isejau i miska, ir prabudau..
Konkreciai sapno esme, yra simbolinis pasitenkinimas, ir kiekvienas is siu simboliu, ir yra transformacijos vaidmuo;) VALTIS paprastai simbolizuoja vidine laime, arba tai, ka mes is tiesu is pasamones bandome isstumti.. Kiekvienas zinys, ar pranasas, irgi suteikia misticizmo, o siaip jau paprastas mano sapno aiskinimas, butu toks. As esu as, ir esu asmenybe, ir turiu savo poziuriu. Tai mane sutapatina, su mano persona, ir as savo vaidmenyje kuriu tai, kas mane pastebetu, ir cia pries akis isnyra simbolinis pranasas, kuris nusiteikes priesingai, as ji sunaikinu, tai paprasta, o realybej, kiekvienas sapnas, pats is saves transformuoja ir perduoda tai, ka sheshelis jaucia, mano sheshelis siuo atveju, buvo stabilus, ir jo sviesoje nusvitusi baime, susinaikino, del motyvacijos.
Dar zinant, kad pats Kandela sapna apibrezia, ir kaip motyvacija.. Transpersonalines krypties analitikai, sapna bandytu aiskinti, tuo ka pastebi pasamonej.. Pasamone musu ir netik musu, bet ir gyvunu, yra turtas, ir laime.. Ji atkartoja tai, ka mes suvokiam, ir ko dar nesuprantame, bet jau bandome suvokt. As teisybe sakau, kad valtis, kurioje kiekvienas plaukia, ir yra tas simbolis, kuriame kiekvienas yra. Paprastai, tai lengvai isivaizduoti, o dabar vienas, is vaizdingesniu mano pasamones fantazmu.
As skridau .. .. .. .. .. .. .. .. skrido uz manes sulinio dangtis[........, ir skrido netik dangtis, bet ir pats sulinys[.. .. .. .. .. .. .. .. ; zinoma, kad pasamonej buvo gilus sujudimas, o vanduo tik teka, teka, teka, teka, teka, teka, teka, teka, ir nesustoja... zinoma, kad mishke buvo medzhiu begale, ir zhalsvos spalvos laume.. man fanta-zmaj ismeta mane, i nevilties sala, bet joje radau. ;] tiesa, toks sapnas, buvo netik atviromis akimis, bet ir patyriant orgazma, tai vienas is mano posakiu, kuriuos as vertinu.. seksas yra fenomenas, kuri patyriant galima isivaizduoti, pries akis savo poziuri, ir save.. sutapatindamas su sio sapno pirminemis simboliu aspekto prizmemis, as save isreiskiu paprastai;) as signifikante, ir jo pusej. toks poziuris, kada is valties krenta visi, iskyrus ta rata, kuriame yra visi samones perkelimai/. vienas sake, kad ta moneta, tik aversas, ir jis simbolizuoja, net perejima..
apie tuneli, kuri sapnuojam visi-tai laime. ;-)
Psichoanalize, tai netik potyriai. Galima iskelti, ir traumu. is pasamone giliai giliai pasleptu vaizdniu, kiekvienas galit save pastebet, bet tiksliai, ar ivertintumet? Noriu suvokt, kad yra gilus dumblas, kuriuo apsinesusi sulinio dregme, ir kas tuose suliniuose randasi/.
ismetam is pasamones visas .. .. .. .. .. .. .. .. gijas[.
 
 
Paieškos kriterijai:
Įrašykite tai, ką norite rasti:
Kur ieškoti?
Vartotojo vardas (reikia tik tada, jei norite ieškoti konkretaus vartotojo parašytas žinutes ar temas)
Kairėje įveskite žodį ar kelis, kurių reikia ieškoti diskusijose. Jei nevisiškai aišku, kaip ieškoti, galite pasiskaityti pagalbos skyrelyje esančią bendrą informaciją apie paiešką.
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2024 Likimas.lt