Kaip ieškoti? Bendra informacija

Viskas veikia taip, kad paieškoje reikia įvesti vieną ar kelis (daugiausiai galima 10) žodžius, kurių ir bus ieškoma. Jei įvedate kelis žodžius, tai paieška pateiks tik tuos rezultatus, kuriuose bus abu žodžiai.

Paieškos rezultatams neturi įtakos ar Jūs ieškomus žodžius įrašysite didžiosiomis ar mažosiomis raidėmis. Pavyzdžiui, ar įvesite ąžuolas, ar ĄŽUOLAS, ar Ąžuolas, ar ažuolaS, rezultatą gausite visiškai tokį patį.

Taip pat nėra jokio skirtumo, ar paieškos žodžiuose naudosite lietuviškas (ą, ę, ė, į, š, ų, ū, ž) raides ar atitinkamas lotyniškas (a, e, e, i, s, u, u, z). Pavyzdžiui, rezultatą gausite vėl lygiai tokį patį, kurį variantą bepasirinktumėte: ar ąžuolas, ar azuolas. Analogiškai nėra jokio skirtumo, ar žodyje bus I (i paprasta) ar Į (į nosinė) Y (y ilgoji). Tad rašykite taip, kaip Jums patogiau.

Jei, tarkime, ieškote sapnininke žodžio "Jūra", bet nežinote, kokia galūne (ar jūra, ar jūroje ir t.t.) bus jis pavartotas tekste, tai galite jį parašyti taip: Jūr*, t.y. įrašant žodžio pradžią ir žvaigždutę. Toks užrašymas reiškia, kad Jums pateiks visus rezultatus kuriuose žodis prasideda Jur.

Pastaruoju atveju (kai paieškoje įrašoma žodžio pradžia ir tada žvaigždutė) negalioja toks dalykas, kad įrašius kelis žodžius ras tik tas reikšmes, kuriuose būtinai yra abu (ar daugiau) žodžių.

Kad paieška galėtų veikti, ieškomas žodis (ar žodžio dalis) negali būti trumpesnis, nei 3 raidės. Pavyzdžiui, paieška veiks su: jūra ir jūr*, bet neveiks su jū*, nes šis yra tik iš dviejų raidžių, o reikia bent trijų.

Jei ne visada matosi paieškos nuoroda, tai į kiekvieno skyriaus paiešką galite patekti paspaudę puslapio viršuje (dešiniau) esančią nuorodą Paieška.
Pirmas puslapis » Pagalba » Kaip ieškoti? Bendra informacija
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2024 Likimas.lt