Dar kartą kreipiuosi į šios temos autorę. Neseniai radau šiek tiek informacijos apie mano dabartinę veiklą kiek išsamiau ir galbūt netgi jums padės atsakyti į kylančius klausymus.
"Kaip gaudomi vaiduokliai?
Vaiduoklių medžiokle vadinamas įvairių vietovių, kuriose tariamai vaidenasi, tyrinėjimas. Apie tokias vietas tyrėjams dažniausiai praneša žmonės, manantys, kad regėjo šmėklas. Vaiduoklių gaudytojų komandos nariai, atvykę į tokią vietą, bando surinkti įrodymus, patvirtinančius paranormalių reiškinių egzistavimą.
Piko valandos
Daugelyje užsienio vaiduoklių medžiotojų tinklalapių nurodoma, kad geriausias laikas pamatyti vaiduoklį – tarp vidurnakčio ir 4 valandos ryto.
Skeptikų atkirtis
Kitų sričių mokslininką kritikuoja vaiduoklių medžiotojus dėl to, kad moksliniais metodais iki šio nepavyko įrodyti šmėklų egzistavimo. Vaiduoklių gaudytojų darbai dažnai vadinami pseudomokslu. Taigi vaiduoklių gaudytojo profesiją, kaip ir vaiduoklių egzistavimo faktą, oficialusis mokslas bent jau kol kas kategoriškai neigia.
Įdomybės
1. Teigiama, kad vaiduokliai gali skleisti įvairius kvapus.
2. Šmėklos pasirodo tik tada, kai nori atkreipti gyvųjų dėmesį.
3. Gyvūnai taip pat gali matyti, girdėti ir jausti vaiduoklius. Manoma, kad būtent dėl to augintiniai kartais spokso į vieną tašką, kuriame, atrodo, nieko nėra.
4. Manoma, kad vaiduokliai geba pavogti įvairius daiktus, pavyzdžiui, drabužius,
5. Dažnai maži vaikai vaiduoklių nebijo. Mažyliai šmėklas laiko draugais.
6. Reiškinys, kai daiktai juda patys, vadinamas poltergeistu. Manoma, kad jį sukelia
neramios šmėklos
7. Vaiduokliai dažniau pasirodo naktimis, nes tuomet jie išeikvoja mažiau energijos.
8. Vaiduokliai dažnai pasirodo paaugliams, nes jie į aplinką išskiria daug energijos.
Pokalbis su vienu garsiausių pasaulio vaiduoklių medžiotoju Riku Burdenu
Ar įmanoma pagauti vaiduoklį?
Deja, tai neįmanoma, bent jau tiesiogine prasme. Tačiau galima tiriamos būtybės balsą arba skleidžiamus garsus užfiksuoti garso įraše. Kartais pavyksta vaiduoklį nufotografuoti arba nufilmuoti. Tačiau fiziškai jo pagauti ir kur nors uždaryti neįmanoma.
Ką veikia tikrieji vaiduoklių medžiotojai? Kaip jie tiria paranormalius reiškinius?
Paranormalių reiškinių tyrimas gali vykti dviem būdais. Kiekviena tyrėjų komanda pasirenka sau tinkamiausią. Šiuos tyrimus vadinu techniniais ir dvasiniais tyrimais. Techninis tyrimas susijęs su įvairios skaitmeninės įrangos naudojimu. Jį vykdanti tyrėjų komanda naudoja garso ir vaizdo įrašymo įrangą, elektromagnetinio lauko matuoklius ir t. t. Atliekant techninį tyrimą stengiamasi viską užfiksuoti popieriuje, taip siekiant įrodyti ne tik vaiduoklių buvimą tiriamoje vietoje, bet ir jų egzistavimą. Dvasiniai tyrimai – šmėklų paieškos, kuriose dalyvauja mediumai arba aiškiaregiai.
Teigiama, kad jie gali bendrauti su dvasiomis ir joms padėti nukeliauti į anapusinį pasaulį. Kartais tokie asmenys netgi geba gauti daug informacijos apie besiblaškančią vėlę, jos buvusį gyvenimą, apie tai, kaip mirė ir pan.
Kur dažniausiai tokie tyrimai atliekami? Galbūt dažniausiai vaidenasi senuose pastatuose?
Paranormalūs reiškiniai gali būti tiriami visur. Tačiau dažniausiai vaiduoklių ieškoma istorinėse vietose, kapinėse, miškuose, naujos statybos biuruose arba gyvenamuosiuose pastatuose. Man teko vykdyti tyrimą netgi po vandeniu…
Kokią įrangą ir priemones privalo turėti vaiduoklių medžiotojas?
Tyrėjai, siekdami rasti įrodymų apie paranormalių reiškinių tikrumą, naudoja daug įvairių priemonių ir įrangos. Pavyzdžiui, kelių rūšių kameras, skaitmeninius diktofonus ir kitą garso įrašymo techniką, elektromagnetinio lauko matuoklius, skaitmeninius termometrus, vibracijos daviklius, šešėlių detektorius ir t.t.
Tačiau specialaus radaro, galinčio aptikti vaiduoklius, nėra?
Deja, nėra jokių radarų, padedančių tirti paranormalius reiškinius. Kai kurie žmonės tiki, kad naudojant elektromagnetinio lauko matuoklius ir skaitmeninius termometrus galima susekti vaiduoklį. Tačiau tokiais prietaisais ką nors užfiksavus labai sunku įrodyti, kad signalus skleidžia būtent vaiduoklis, o ne koks nors elektros šaltinis arba prietaisas.
Kas konkrečiai vyksta per vaiduoklio medžioklę?
Tai priklauso nuo to, koks tyrimas atliekamas. Atlikdami techninį tyrimą tyrėjai stebi visą įrangą, bandydami pastebėti ką nors keisto, pavyzdžiui, staigius temperatūros pokyčius ir pan. Per tokį tyrimą siekiama užmegzti ryšį su vaiduokliu, t. y. kreipiamasi į jį balsu, tikintis išgirsti atsakymą. Dar daugiau – šmėklos prašoma pabelsti arba sukelti kokį nors kitą garsą. Apskritai prašoma sukelti tokius pokyčius, kuriuos būtų galima užfiksuoti turima įranga, jeigu tik vaiduoklis girdi tyrėjus.
Atlikdami tokius tyrimus tyrėjai bando paneigti pranešimą apie paranormalius reiškinius arba, radus pakankamai įrodymų, juos pagrįsti, rasti paaiškinimą. Atliekant dvasinius tyrimus bandoma susisiekti su vaiduokliu be jokios techninės įrangos. Tai dvasinis bendravimas, kurio negalima įrašyti diktofonu ir kita įranga.
Ar vaiduoklių medžioklė jums kelia baimę?
Aš nebijau tyrinėti paranormalių reiškinių. Žinoma, iš pradžių buvo baisoka. Tačiau dabar nejaučiu jokios baimės, nes visada turiu daug apsaugos priemonių. Tai įvairūs nuo šmėklų saugantys kristalai ir akmenys. Be to, atlikdamas tyrimą stengiuosi vaikščioti apšviestas baltos šviesos, meldžiuosi arkangelams, angelams ir kitiems globėjams, kad mane saugotų. Taigi kad ir ką tyrinėčiau, jaučiuosi visiškai saugus.
Ar tiesa, kad susitikus su vaiduokliu galima susirgti ar netgi mirti?
Apie tai sukurta daugybė teorijų. Būna atvejų, kai vietose, kuriose ieškoma vaiduoklių, žmonėms pradeda skaudėti galvą, pykinti. Tačiau tokie simptomai gali atsirasti ne tik dėl paranormalių reiškinių, bet ir dėl paaiškinamų priežasčių, pavyzdžiui, dėl stipraus elektromagnetinio lauko įtakos arba anglies monoksido, metano poveikio. Taip pat egzistuoja teorija apie tam tikrą perdavimo fenomeną. Manoma, kad vaiduoklis tyrėjui gali perduoti savo jausmus, emocijas, kartu ir sveikatos sutrikimų: pykinimą, vėmimą ir pan. Tačiau dar nėra užfiksuota faktų, įrodančių, kad vaiduoklis būtų ką nors nužudęs. Žinoma, yra tokių tyrėjų, kurie iškeliavo anapilin dėl tyrimo vietoje nutikusių nelaimingų atsitikimų arba dėl darbo kenksmingomis sąlygomis. Tačiau tai tikrai ne šmėklų kaltė.
Esate australas. Ar teko vaiduoklius gaudyti užsienyje? Galbūt kada nors atvyksite į Lietuvą ištirti senųjų pilių?
Deja, kol kas dar neteko atlikti tyrimų užsienyje. Į Lietuvą tikrai norėčiau atvykti. Nėra nieko įdomesnio už galimybę tyrinėti senovines pilis ir istorines vietas. Tačiau tokia kelionė brangiai kainuoja, o visas santaupas skiriu savo pomėgiui – tyrinėti paranormalius reiškinius, įsigyti naujausią įrangą ir padėti žmonėms."
-------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=-xHfo6oR-lM